AVOID THIS

7 תסמינים של סוכרת טרום חולה שאסור לך להתעלם מהם

סוכרת טרום-סוכרת היא מצב בו רמת הסוכר בדם של אדם מוגברת באופן כרוני, אם כי אינה גבוהה עד כדי כך שמעידה על סוכרת מלאה. המשמעות היא ששילוב של גורמי סיכון מוביל אותך בדרך לעבר סוכרת מסוג 2 וכל ההשלכות הבריאותיות השליליות הכרוכות בכך. על פי הערכות מסוימות, סוכרת מסוג 2 יכולה להתגלגל 10 שנים מחייך.

החדשות הטובות הן כי טרום סוכרת הפיכה. ככל שתקדימו להכיר בבעיה, מוקדם יותר תוכלו לסובב כמה מגורמי הסיכון למחלה, כמו למשל עודף משקל או השמנת יתר, קיום אורח חיים בישיבה וצריכת סוכר רב מדי. יש גם מרכיב גנטי שלא ניתן לשנות, אך אתה עדיין יכול להגן על עצמך על ידי הקפדה יתרה על תזונה בריאה ופעילות גופנית.

הרופא שלך אמור כבר לבדוק את רמת הגלוקוז בדם שלך בבדיקות הרגילות שלך, אבל איך אתה יכול לדעת אם אתה סובל מבעייתיות יתר במהלך השנה?

יש כמה תסמינים עדינים שיחד עלולים לאיית בעיות. חלקם, כמו מס ‘3 ו- 4, הם ערמומיים ואולי לא נראים קשורים לטיפול בסוכרת למרות שהם כן. המשך לקרוא כדי לקבל פרואקטיביות לגבי הסיכון הנשקף מבעלי סוכרת.

1. לחץ דם גבוה

אנשים הסובלים מיתר לחץ דם נמצאים בסיכון מוגבר לפתח סוכרת מכיוון שיתר לחץ דם מכריח את הלב לעבוד קשה יותר בכדי להעביר דם סביב הגוף. זה בתורו מקשה על הגוף לחסל עודף סוכר מזרם הדם.

יתר לחץ דם וסוכרת טרום-סוכרת הם מצבים המחמירים זה את זה, ומחקרים הראו כי שתיהן מגבירות מאוד את הסיכון לאי ספיקת לב.

למרבה הצער, הן טרום סוכרת והן לחץ דם גבוה הם בעיקרם אסימפטומטיים בהתחלה. אם אתה יודע שיש לך יתר לחץ דם, עליך להתייחס ברצינות למניעת טרום סוכרת.

2. חזון מטושטש

גם סוכרת טרום-סוכרת וגם סוכרת מלאה יכולים להשפיע לרעה על החזון שלך. כאשר רמות הסוכר בדם מתנדנדות בפראות מגבוה לנמוך, זה יכול לגרום לנוזל לדלוף לעדשת העין שלך. זה קורה מכיוון שגופך עבר overdrive כדי למשוך כמה שיותר מים מתאים על מנת לשטוף עודפי סוכר. ההשפעה על העיניים שלך היא שהם מתנפחים ומשנים צורה, ובסופו של דבר מונעים מהם להתמקד כראוי.

יש עוד הרבה גורמים פוטנציאליים לראייה מטושטשת, אבל אם אתה יכול לקשר את שלך לאחד מהתסמינים האחרים ברשימה שלנו, טרום סוכרת עשויה להיות האשם.

3. בעיות עור

לפעמים בעיות בחלק הפנימי של גופנו מתבטאות מבחוץ. ידוע כי סוכרת טרום-סוכרת גורמת לכתמים מבריקים וקשקשים או כתמים כהים וקטיפתיים בעור, כתוצאה מגידול ברמות האינסולין בדם.

סוכרת Prediabetes מתחילה גם היא לפגוע במחזור הדם, מה שעלול לגרום לגירוד בגפיים שלך, ובמיוחד ברגליים. חולי סוכרת מלאים הם בסיכון לאבד רגל עקב זרימת סיכון קשה, ולכן עליכם לפעול במהירות אם אתם חושדים שבעיות העור שלכם קשורות לסוכרת.

4. גאוט

גאוט הוא סוג של דלקת פרקים הגורמת לגבישים חדים של חומצת שתן לצמוח ברקמות המפרק. זה כואב להפליא, והוא עשוי גם לאותת על סוכרת טרום-סוכרת.

פעם שנחשב למחלת מלכים (הנרי השמיני היה סובל מפורסם), מופיע לעתים קרובות גאוט בגלל תזונה עשירה ושופעת יתר. זה נוטה להשפיע על אנשים הסובלים מעודף משקל בתדירות גבוהה יותר, והשמנת יתר היא גם גורם סיכון ללקות בסוכרת….

5. עלייה בלתי מוסברת ברעב

סוכר, או גלוקוזה, הם מקור דלק שאנו זקוקים לו בכדי להניע את גופנו. אך כאשר אנו מקבלים יותר מדי, אינסולין המיוצר על ידי הלבלב הופך ללא יכולת לעבד את הגלוקוז ביעילות. זה משאיר הרבה סוכר צף סביב הדם, במקום שלא ניתן להשתמש בו לאנרגיה. כתוצאה מכך, אתה עלול להרגיש רעב זמן קצר לאחר הארוחה, מכיוון שגופך לא קיבל את מה שהוא צריך.

רעב הוא בדרך כלל רמז טוב לאכול יותר, אבל במקרה של טרום סוכרת זה לא יעזור לבעיה. עדיף לשתות מעט מים כדי לעזור לשטוף את הסוכר הנוסף בשתן, ולהשתתף בתרגיל עדין כדי לשפר את רגישות האינסולין של גופך.

6. עייפות קיצונית

באותה דרך שעודף סוכר בדם יכול להוביל לרעב זה יכול גם לגרום לתשישות. כשגופך לא מקבל את הדלק שהוא זקוק לו, למרות אכילת ארוחות מלאות, אתה צפוי להרגיש עייף. תסמין זה עלול להחמיר גורמי סיכון אחרים לסובלים מבעיות סוכרת, מכיוון שכמובן כשאתה סחוט ומותש אתה מרגיש צורך לנוח.

אך כאשר העייפות כרונית, אתם עשויים להפסיק את הפעילות הגופנית הנחוצה לשמירה על משקל גוף בריא. מקובל להסתמך על מאכלי נוחות שומניים כשאתם מרגישים עייפים מכדי לבשל (ולא את האזכורים לעשות את הכלים אחר כך). אורח חיים בישיבה ותזונה לקויה הם שני גורמי הסיכון הגדולים ביותר לסוכרת טרום-סוכרת.

7. צמא מוגבר

צמא מוגבר, במיוחד לאחר ארוחה, יכול לאותת על סוכרת טרום-סוכרת. גופך החל לעבוד קשה מאוד בכדי לחסל עודף גלוקוז מזרם הדם, ואחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי דילול הדם ושטיפת סוכר לא מעובד דרך השתן. כדי להשיג מים אלה, גופך ימשוך אותם לעתים קרובות מהתאים שמסביב, וישאיר אותם מיובשים ואתה צמאה באופן כרוני.

כשאתה נעול במחזור אכזרי זה, אתה עלול לחוות התייבשות לא משנה כמה אתה שותה. עם זאת, ישנן הוכחות לכך ששמירה על הידרציה נכונה על בסיס יומי יכולה לסייע במניעת התפתחות של סוכרת טרום-סוכרת ובסופו של דבר, סוכרת מסוג 2. ויסות מים וסוכר בדם הולכים יד ביד.

סיכום

סוכרת טרום-סוכרת היא סימן אזהרה שמשהו צריך להשתנות כדי להישאר בריאים. אם לאחר קריאת הרשימה שלנו אתה מגלה שאתה נתקל בכמה מתסמיני האזהרה של טרום סוכרת, אל תיבהל. בתשומת לב נאותה, זה עדיין הפיך. השלב הראשון הוא לקבוע פגישה עם הרופא שלך להערכה. הוא או היא יכולים לספק עצות מועילות לגבי תזונה וצעדים מניעה אחרים.

אנו ממליצים לפרוש סדרה של שינויים קטנים ובר קיימא שתוכלו לבנות עליהם. התחל בכך שתיית יותר מים כל יום ועליית המדרגות במקום המעלית בכל הזדמנות שאתה יכול. ואז גזרו משקאות מוגזים, או ארוחות מזון מהיר, או החטיף לפני השינה שלכם. מצא חבר לאימון. התנסו בפירות וירקות חדשים.

זה לא קל, אך חידוש המחויבות שלך לעצמך ולבריאותך יכול להפוך את הגאות ולשלוח אריזות של סוכרת טרום-סוכרת.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close