AVOID THIS

7 מזונות העלולים לגרום לסרטן

גופנו נועד לשגשג על מגוון מזונות שלמים, כך שככל שהארוחות שלנו מעובדות יותר, כך הן הופכות להיות פחות בריאות. תוספים, חומרים משמרים, ויותר מלח וסוכר ממה שאי פעם נמצא בטבע, כולם פועלים יחד כדי לשים עומס מדהים על הגוף. וככל שגופנו נאלץ לעבוד יותר כדי לעכל ארוחות, כך הם הופכים לחוצים יותר ועייפים, מה שמגדיל את הסיכוי לסרטן להשיג דריסת רגל.
חמור מכך, מוצרים המשווקים באופן ספציפי כבריאים יכולים להיות כל דבר אחר, ושיטות הכנה מסוימות שנעשות במטבח שלנו עשויות גם הן להגביר את הסיכון לסרטן. להלן 16 מזונות העשויים לגרום לסרטן מסיבה זו.

1: סודה
הסכנה העיקרית בסודה היא הסוכר, בדרך כלל בצורה של סירופ תירס פרוקטוז גבוה. פרוקטוז הוא צורת הסוכר המאתגרת ביותר לגופך להתמודד. עם סוכר בשווי של יותר מיום שלם בפחית אחת, הוא מעביר את רמת הסוכר בדם דרך הגג ובכל זאת לא גורם לך להרגיש מלא, מה שעלול להוביל לאכילת יתר בהמשך.

קולות מכילות גם צבע קרמל, שנשמע תמים אך הוא למעשה צבע מלאכותי שיש לו את הכימיקלים המסרטנים 4-MEI כתוצר לוואי.
במקום זאת – מים נוצצים עם התזת מיץ פירות הם אלטרנטיבה טובה.

2: בשר אדום בגריל

מומחים ממליצים להגביל את צריכת הבשר האדום השומני לכמה מנות בשבוע בכדי להפחית את הסיכון לסרטן. כשאתה מתמכר, מומלץ להימנע מאותם סימני חימר, טעימים כמו שהם.
מזון מבושל לטמפרטורה גבוהה מייצר אקרילמיד, מסרטן ידוע. ובשר שבושל על הגריל, אלא אם כן הוא חשמלי, לוקח גם דברים לא בריאים מפחם או עץ.
במקום זאת – צמצמו את הצריכה הכוללת של בשר אדום, בחרו בבשר בקר אורגני ואכיל דשא והקפידו לא לבשל אותו יתר על המידה.

3: פופקורן במיקרוגל
פופקורן הוא חטיף בריא באופן כללי, אך מוכן בשקית מיקרוגל, הוא הופך לסיוט הגורם לסרטן. ראשית, טעם “החמאה” מכיל לעתים קרובות דיאצטיל (או בן דוד קרוב) שידוע כרעיל. התיקים עצמם מרופדים בכימיקל הנקרא PFOA, אשר המחקרים מראים כי הם מסרטנים.
ולבסוף, מגדלי הפופקורן אינם נדרשים לדווח אם הגרעינים שלהם הם GMO או לא, אבל הם ככל הנראה – יותר מ- 93% מהתירס הנטוע בארה”ב בלבד שונה מהגנטית.
במקום זאת – קנו גרעינים אורגניים וקפיצו אותם בפופר אוויר או על הכיריים שלכם. שמן זית ושילוב של עשבי תיבול יבשים אהובים עליכם הוא ציפוי בריא נהדר.

4: שימורי מזון, בעיקר עגבניות
ירקות משומרים נוטים להיות ריבה עמוסה בתוספת מלח כחלק מתהליך השימור, ופירות משומרים לרוב בסירופ סוכר ישר. זה בעייתי כשלעצמו, אך גרוע מכך העובדה שהפחים מרופדים בכימיקל הנקרא BPA. הפרעה הורמונלית ידועה שקשורה לסרטן, BPA דולף למזון שבא איתו במגע.
ההשפעה מוגברת עם מזונות שהם חומציים באופן טבעי, ולכן עגבניות מסוכנות במיוחד לאכילה מפחית.
במקום זאת – אכול תוצרת טרייה או קפואה, או לפחות חפש פחיות דלות נתרן ומסומנות ללא BPA.

5: שמנים מוקשים

שמנים שלא ניתן להפיק ממקורם, מתמצים באופן טבעי במימן על ידי העיבוד הכימי הנדרש. שמנים צמחיים, למשל, אינם מופקים רק מכימית, הם גם צבעוניים ואז מסירים את הניחוח הטבעי שלהם.
המוצר הסופי נראה נחמד, אך מלא בשומני אומגה 6 לא בריאים. לרוע המזל רוב המאפים המסחריים משתמשים בשמנים מוקשים, שלא לדבר על מזונות חטיפים מטוגנים.
במקום זאת – בחרו בשמן זית, סויה או קנולה שחולצו באופן טבעי לבישול ביתי, והימנעו מעוגות ועוגיות קניות בחנות.

6: סלמון מעובד

סלמון נתפס בר הוא חלבון בריא מאוד ובטוח לשמש כמצרך עיקרי בתזונה. עם זאת, יתכן שקשה למצוא אותה, מכיוון שרוב הסלמון שנמצא בחנויות המכולת כיום הוא מעובד. שוב, התערבות אנושית עם מוצר טבעי הפכה אותה לא בריאה.
סלמון חקלאי חי חיים מלאי לחץ וצפיפות תזונה לא טבעית הכוללת אנטיביוטיקה. התוצאה היא פילה שמכיל PCBs הגורמים לסרטן, כספית ודיוקסינים. סלמון מעובד הם גם שומניים יותר מבני דודיהם הפרועים.
במקום זאת – אכלו סלמון עם גרגירי גרביים נתפסים ברים, או הגדילו את התזונה שלכם עם תוסף שמן דגים מטוהר.

7: ממתיקים מלאכותיים

יש ויכוחים רבים על בטיחותם של ממתיקים מלאכותיים, אך בהתחשב בעובדה שהם לא ממש עוזרים בשליטה על רמת הסוכר בדם, אין סיבה קטנה לבחור בהם על פני סוכר אמיתי. ממתיקים מונעים מהגוף את היכולת לזהות במדויק את צריכת הקלוריות היומית שלך ולמעשה גורמים לך להשתוקק לממתקים נוספים.
אספרטיים נמצאת בראש רשימת החשודים בכל מה שקשור לכימיקלים הגורמים לסרטן, אך כולם נחשבים להתפרק לרעל הנקרא DKP במהלך העיכול, שמשחרר אז כימיקלים מסרטנים נוספים. באופן זה, ממתיקים מלאכותיים נקשרו לגידולי מוח.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close