DEADLY FOODS

7 מהאוכלים המסוכנים ביותר בעולם

טיפול והכנה בטוחה של מזון הוא קריטי להבנת בטיחות המזון, בין אם אתה עסק שימורי ביתי או הזיכיון הגדול בעולם.

הטיפול במזון תמיד יכול להיות עניין של חיים ומוות, אך ישנם מספר מזונות ברחבי העולם הדורשים אכילת טיפול ודיוק ברמת מומחה מבלי לגרום למחלה קשה או למוות (נורא).

בטח שמעת על פוגו, או נפיחות, מעדן יפני שחייבים להכין בדיוק כמו שצריך אם אתה לא רוצה שלקוחות יימנעו בחדר האוכל שלך, אבל יש יותר ממעט אוכלים שיכולים להרוג כשלא מכינים אותם נכון.

חלק מהמזונות האלה הם מעדנים אקזוטיים שקשה למצוא באוסטרליה, בעוד שאחרים הם מצריכי בסיס נפוצים במחסן המזון או במוצרי היבשה שלך. הנה פוגו ועד שעועית כליות, הנה שבעה מהמאכלים המסוכנים ביותר בעולם.

1. פוגו
פוגו היא המילה היפנית לפיפרפרש והמנה המוכנה ממנה יכולה להיות רעילה קטלנית. השחלות, המעיים והכבד של הפוגו מכילים טטרודוטוקסין, נוירוטוקסין קטלני פי 1,200 מאשר ציאניד.

מנה קטלנית של טטרודוטוקסין קטנה יותר מראש הסיכה ולדג בודד יש מספיק רעל כדי להרוג 30 אנשים. אם הוא מוכן בצורה לא נכונה, אכילת פוגו עלולה לשתק עצבים מוטוריים ולגרום לדום נשימה קטלני.

השפים היפנים חייבים לעבור הכשרה של שנים בכדי לקבל רישיון להכנת פוגו, מה שהופך את המנה (מובן מאליו) ליקרה של עד 200 דולר לצלחת.

למרות תקנות אלה, אנשים רבים מתים מדי שנה כתוצאה מפוגו מבושל שלא כהלכה, אך הדבר לא הרתיע את היפנים; כ -10,000 טון פוגו נצרכים בכל שנה.

2. פרי אקי
אכילת פרי מקי, הפרי הלאומי של ג’מייקה, הוא משחק מסוכן. אקבי לא בוגר מכיל רעל הנקרא היפוגליקין, ולכן הפירות חייבים להיות בשלים לחלוטין ולאפשר להם להיפתח באופן טבעי על העץ כדי לאכול בבטחה.

אל תפתחו פרי בעצמכם (הוא חייב להיפתח בכוחות עצמו) ותאכלו רק את העיסה הבשרנית בצבע שמנת סביב הזרעים (הם נראים קצת כמו מוח). לעולם אל תאכל אף אחד מהבשר הוורוד או את הזרעים השחורים, שהם רעילים ביותר.

הכנה לא נכונה של פרי דגי עלולה לגרום למחלה קשה (המכונה ‘מחלת הקאות בג’מייקני’) שעלולה להוביל לתרדמת או למוות. נראה שג’מייקנים לא מגלים אכפת מהסיכון; המנה הלאומית שלהם היא דג דגי מלח.

3. סנאקג’י
סנאקג’י, מאכל קוריאני, הוא זרועות תמנון לתינוקות חיות שנחתכות לחתיכות, מתובלות ומוגשות מייד.

נועזים קולינריים אוכלים את זרועות הזכוכית בזמן שהם עדיין מתפתלים על הצלחת, וזה משחק מסוכן מאוד.

רפידות יניקה על המשקולות שומרות על יניקה גם לאחר הניתוק של הזרועות, ולכן הסועדים חייבים ללעוס את המשקולות לפני שהם נדבקים לגג הפה.

אם הם לא עושים זאת, המשקופים יכולים להיצמד לפה ולגרון ולגרום ללקוח להיחנק למוות. על פי אוכל ויין, שישה אנשים נחנקים ומתים מאכילה (או מנסיונות לאכול) סנאקג’י בכל שנה.

4. זקנים
סמלים, המשמשים בדרך כלל בריבות, יינות, תה, סירופים ותוספים, בטוחים לאכילה אם הם בשלים לחלוטין ומבושלים כראוי.

עם זאת, עלי סמבוק, זרדים וזרעים מכילים רמות קטלניות שעלולות לגרום לגליקוזיד המייצר ציאניד. אם הפרי לא מתאמץ כראוי או שאינו בשל מספיק, הוא יכול לגרום לבחילות, הקאות ושלשולים קשים.

אם הוא נצרך בכמויות גדולות הוא עלול לגרום להתקפים, תרדמת או אפילו מוות.

רק כוס מיץ סמלים, יין או תה שהוכנו בצורה לא נכונה עלולה לגרום למחלה, אך תצטרך לשתות עד חמש כוסות כדי להיות בסכנת חיים.

5. ריבס
ריבס, הירק הבהיר בפקקים ועוגות (לזכות בכינוי ‘צמח העוגה’), יש לו צד אפל. העלים שלה, שאסור להשתמש בהם באפייה או בבישול, מכילים חומצה אוקסלית.

צריכה של יותר מדי חומצה אוקסלית עשויה להיות קטלנית, אם כי תצטרך לאכול כמויות גדולות של עלי ריבס (בערך 11 פאונד) כדי שהמוות יהיה ‘על השולחן’.

עם זאת, צריכת כמויות קטנות במזונות שהוכנו כראוי עלולה לגרום למספר תסמינים לא נוחים, כמו תחושת צריבה בפה ובגרון, בחילה, שלשול, כאבי עיניים, קשיי נשימה ושתן אדום כהה.

ברצינות רבה יותר, חומצה אוקסלית עלולה לגרום להתפתחות של אבנים בכליות, שהן משקעים קשים של מינרלים ומלחי חומצה הנצמדים זה לזה בשתן מרוכז, גרימת בחילות וכאבים עזים.

6. קסאבה
קסאבה, יבול שורשים טרופי הדומה לטארו ובטטה, משמש לרוב לייצור פודינג (‘טפיוקה’), מיץ, עוגות וצ’יפס, אך העלים והשורשים שלו יכולים לייצר ציאניד קטלני. כדי למנוע הרעלה, יש לבשל כראוי קסבה לפני שימורים, אכילה או הגשה.

קסאבה מסווגת לשני סוגים עיקריים: מתוק ומר. קסאבה מתוקה מחייבת בישול רק כדי להפחית את תכולת הציאניד לרמות לא רעילות, אך הקסאבה המרה מכילה יותר רעלים וחייבים לגרגר, להשרות ולבשל כמו שצריך לפני הצריכה.

ניתן להשתמש רק בקסאבה מתוקה, המכילה רמות נמוכות של גליקוזידים ציאנוגניים (50 מג / ק”ג) למזון באוסטרליה וניו זילנד. יש לקלף קסבה מתוקה ולבשל אותה היטב לפי קוד התקנים האוסטרלי. למדו כיצד להכין בבטחה קסבה מתוקה.

7. שעועית אדומה בכליות
שעועית אדומה בכליה עשירה בחלבונים, סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים; בצורתם הגולמית או לא מבושלת, הם מכילים גם רמות גבוהות של פיטואמהמגלוטינין, מגוון רעיל של לקטין.

פיטואמהמגלוטינין עלול לפגוע בדופן הבטן ועלול למנוע ממנו לספוג חומרים מזינים כראוי. תסמינים של הרעלה עשויים לכלול שלשול, כאבי בטן, הקאות וכאבי ראש.

יש להכין פולי כליה אדומים מיובשים בדיוק כמו שצריך – להשרות מספר שעות ולהרתיח לפחות 10 דקות – על מנת להיות בטוחים.

למעשה, על פי מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA), בישול שעועית אדומה יבשה במשך פחות מעשר דקות בכל טמפרטורה הנמוכה מרתיחה יכולה למעשה להגביר את הרעילות פי חמישה, כך שעועית רעילה יותר מאשר אם נצרכה גלם.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close