AVOID THIS

5 מזונות שפוגעים בפועל בכליות שלך

לכליות שלנו יש תפקיד חשוב ביותר בכך שהוא מנקה רעלים מהגוף. על פי נתוני מכוני הבריאות הלאומיים, מערכת הכליות הממוצעת מסננת 200 ליטר דם ביום ומייצרת כשני ליטרים של פסולת. בתהליך, החומרים המזינים החשובים שאנו זקוקים להם בכדי לשמור על תפקודם של כל התהליכים הגופניים, נשלחים חזרה לזרם הדם. הכליות עובדות מסביב לשעון כדי לשמור על בריאותנו, ואף ממלאות תפקיד בלחץ הדם.
איכות הדיאטות משפיעה מאוד על כמה קשה הכליות לעבוד כדי להשיג מטרה זו. מזונות מסוימים מפעילים לחץ רב יותר על איברים אלו בצורת שעועית, ויש לאכול אותם במתינות כדי להימנע מהתפתחות מחלות כליות. למרבה המזל, לעולם לא מאוחר לשפר את בריאות הכליות שלך, גם אם יש לך כבר הפרעת כליות. (כמובן שבנקודה זו הרופא שלך יצטרך להיות מעורב.)
להלן 8 מאכלים שמים עומס רב על הכליות שלך. לחלקם יש ערך בריאותי פדיון וצריך לאכול אותם במתינות, בעוד שאחרים יש להימנע לחלוטין. דבק איתנו כדי לגלות בדיוק כיצד לאזן תזונה ידידותית לכליות.

1. בשר אדום

הערך בבשר אדום הוא תכולת החלבון שלו. גופנו זקוק לחלבון בכדי לגדול ולבנות שרירים, אך הכליות מאתגרות את חילוף החומרים. בשר אדום גם די בשומן רווי. שוב הכליות שלנו צריכות מעט שומן כדי לעבוד כראוי, אך יותר מדי יכול לגרום להיווצרות תאים המכונים מקרופאגים ברקמת הכליות. זה בסופו של דבר פוגע בכליות ומוביל להצטברות שאריות חומציות בגוף.
בשר אדום, ובמיוחד בשר איברים, מכיל כמות גבוהה של משהו הנקרא פורין, שמעורר את ייצור חומצת השתן. הכליות בדרך כלל מעבדות חומצת שתן, אך כאשר מקבלים יותר מדי פורין, אבנים כואבות נוטות להתפתח.

2. אלכוהול

אלכוהול הוא בעצם רעלן שעל הכליות שלכם לסנן. שתייה בינונית לא מקשה על העבודה הזו קשה מדי, אך שתייה מופרזת מעמיסה עליהם ממש. יותר מדי אלכוהול למעשה משנה את תפקוד הכליות, ממש כמו שהוא משנה את תפקוד המוח שלך, וגורם להם לא להיות מסוגלים לסנן את הדם שלך ביעילות.
אלכוהול גם מתייבש למדי, ומים הם קריטיים לתפקוד הכליות כמו גם לכל תא בגופנו. המאבק הפנימי הזה הוא אחת הסיבות לכך שהאנגאובר כואב כל כך. חשוב באמת לשתות הרבה מים בכל פעם שצרכת אלכוהול.

3. מלח שולחן

נתרן הוא למעשה מרכיב חשוב המסייע לגופנו לשמור על איזון נוזלים תקין. בעבודה בשילוב עם אשלגן, נתרן שומר על הדם שלנו לחות מספיק כדי לסנן דרך הכליות ביעילות. עם זאת, כשיש לכם יותר מדי מלח בתזונה, הכליות נאלצות לאחוז בעוד מים כדי לדלל אותם. זה בסופו של דבר מעלה את לחץ הדם ואף יכול לפגוע במבנים המיקרוסקופיים בכליות שלך שעושים את עבודת הסינון – הם נקראים נפרונים.
מלח נדחס בחיוב למזון מעובד מכל הסוגים, אפילו מתוקים. כדי להגביל את צריכת הנתרן, אכל כמה שיותר אוכל מוכן טרי, כך שתוכל לשלוט בכמות המלח שנכנסת. במקביל, וודא שאתה מקבל הרבה מזון עשיר באשלגן כדי לשפר את נתרן- איזון אשלגן זה כל כך קריטי להתייבשות.

4. קפאין

כל כך הרבה מאיתנו זקוקים ללהיט יומיומי של קפאין כדי באמת להתחיל בבוקר, בתוספת מנה או שתיים בערב כשאנחנו צריכים לעבוד מאוחר. אך מכיוון שקפאין הוא חומר ממריץ, הוא מאיץ את זרימת הדם ויכול להעלות את לחץ הדם. זהו גם משתן קל, שפירושו שהוא משפיע על יכולת הכליה לספוג מים ויכול להביא להתייבשות.
בכמויות קטנות, הקפאין לא מפעיל לחץ רב מדי על הכליות שלך. עם זאת, צריכת יתר עלולה להחמיר את מחלת הכליות ולגרום לאבנים בכליות כתוצאה מהתייבשות כרונית. כל עוד אתה דבק ב 2 או 3 משקאות קפאין ליום ושותה הרבה מים בינתיים, אתה לא צריך לדאוג. רק הקפד להשיג את התיקון שלך מקפה או תה ולא משקאות מוגזים ומשקאות אנרגיה. בהמשך נדבר יותר על זה.

5. משקאות מוגזים ומשקאות אנרגיה

הם טועמים טוב ומספקים פיצוץ של אנרגיה מסוכרת, אך משקאות אלה הם בעייתיים ביותר. אין ערך פדיון למימוש למשקאות מוגזים ומשקאות אנרגיה, כך שחיסולם מהתזונה לחלוטין הוא אחד הדברים הטובים ביותר שתוכלו לעשות בכדי להקל על המאמץ על הכליות ולשפר את בריאותכם הכללית.
משקאות אלה נטענים בפשטות קפאין וסוכר או ממתיק מלאכותי, כמו גם כמה צבעים וכימיקלים מסוכנים. לא רק שקפאין הוא משתן, אלא שרמת הסוכר המטורפת שאתם צורכים עם סודה אחת או משקה אנרגיה היא פשוט יותר מדי ליום אחד. הכליות נאלצות להפריש הרבה ממנה בשתן – וזהו כישלון כושל טוב – אך עם הזמן, רמות סוכר גבוהות בדם יפגעו ברקמת הכליות וישפיעו על יכולתם לסנן דם.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close