AVOID THIS

12 ירקות עליכם להפסיק לאכול ברגע זה

אנו מנחשים שהכותרת שלך נראית לך מוזרה. אתה צודק, לא נודיע לכולם להפסיק לאכול ירקות כיוון שהם מקור מצוין לחומרים המזינים והסיבים החיוניים שגופנו זקוק להם.
עם זאת, ישנם ירקות מסוימים אשר בדרך כלל מטרידים אנשים עם מצבים רפואיים מסוימים.

ישנם גם כאלה שנחתו ברשימה “תריסר מלוכלך” בנוכחות שאריות הדברה.
אתה רוצה להישאר איתנו כדי לגלות אילו ירקות באמת חייבים לאכול אורגני כדי להימנע מצריכת רעל, ואילו יכולים להטריד אנשים עם תנאים מסוימים.

12. פלפלונים


פלפלי פעמונים ברשימה תריסר מלוכלכים, אבל זה לא הדבר היחיד שיש לקחת בחשבון כשמחליטים אם לאכול אותם או לא. פלפלים הם חלק מקבוצה של ירקות הנקראים צלליות, ויש הטוענים כי הם גורמים לדלקת בגוף.

דלקת כרונית קשורה להתפתחות של כל מיני מחלות, כולל סרטן, סוכרת ומחלות לב, שלא לדבר על כאבי מפרקים ודלקת פרקים.
פלפלים מכילים גם את הסולנין האלקלואידי, שידוע כגורם משבש את תפקוד העצבים אצל אנשים מסוימים ויכול לגרום לפרכס, לרעד ולעווית. לאנשים הסובלים מדלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים ניוונית או כל בעיה במפרק, אנו ממליצים להימנע מפלפלים.

11. עגבניות שרי


העקיצות הקטנות והטעימות הללו נמנות גם עם משפחת צלליות הלילה, וככאלה אינן מומלצות לאנשים עם בעיות מפרקים או דלקת פרקים. הם גם נמצאים ברשימת התריסר המלוכלכים ומצופים בדרך כלל 35 שאריות הדברה אלא אם כן אתה קונה אורגני.

אם אינך מוטרד מאוהבי הלילה, עגבניות שרי אורגניות הן פריט נפלא שאפשר לנשנש בו – הן מכילות המון ליקופן נוגדי חמצון, מה שמחקר מראה כי מגן מפני אוסטאופורוזיס וסרטן הערמונית.

10. מלפפון


מלפפון יכול להיות חטיף מרענן ודל מאוד בקלוריות, אבל יש לו כמה סוגיות בזירת הייצור המקובלת שהופכות אותו למסוכן. זה ברשימה תריסר מלוכלך, אחת, עם עד 35 שאריות חומרי הדברה שהן משבשות הורמונים או נוירוטוקסינים.

בדרך כלל הם מצופים בשעווה סינתטית לשמירה על תכולת המים ולהעניק אותו מראה חלק ומבריק אליו משתוקקים הצרכנים. אבל זה לא שווה את זה בשביל האסתטיקה. שעווה מורכבת מזהמים כימיים שאתה באמת לא אמור לאכול. קנו את המלפפונים האורגניים שלכם.

9. נבטי בריסל


להלן ירקות שאולי תרצו להימנע מהם אם תצאו בציבור אחר כך. בדומה לברוקולי, נבטי בריסל הם ירקות מצליבים שנוטים לגרום לאנשים לגזים.

זה נובע מתכולת הרפינוזה והסולפט – הרפינוז הוא סוכר שלא ניתן לעכל אותו בבטן או במעי הדק, ובסופו של דבר הוא תוסס במעי הגס.
בזמן שזה קורה, סולפט משתחרר. אז לא רק שאתה מרגיש גאסי, גזים שלך יהיו כה חריפים עד שאין להכחיש שזה קרה.

8. סלרי


אף על פי שהוא תפל וחרוג, יש כמות תזונה מפתיעה בסלרי. עם זאת, הוא באמת גבוה ברשימת התריסר המלוכלך, והוא מצופה עד 68 הורמונים המשבשים חומרי הדברה.

סלרי הוא גם חסר טעם יחסית, ולכן אנו נוטים לטבול אותו בחומרים לא בריאים כדי להפוך אותו לחך. ועדיין, כל עוד אתה קונה אורגני וצופה בתוספות, סלרי יכול לעזור לך להרגיש מלא בלי להוסיף קלוריות רבות לתזונה היומית שלך.

7. תירס


מצרך הקיץ הזה מסתדר נהדר עם כמעט כל ארוחה, אך למרבה הצער תירס הוא אחד המזונות הנפוצים מה- GMO בסביבה. עדויות לטווח הארוך עדיין חסרות, אך חוקרים רבים מאמינים כי GMOs הם מסוכנים מכיוון שהם מציגים לגופנו חלבונים חדשים שאינם מעובדים בקלות.

זה מוביל לרגישות ואלרגיות אצל אנשים מסוימים. התירס גם עשיר בסוכר וניזון בכמויות אדירות לפרות על מנת להשמין אותם, אז דמיינו מה זה עושה לבני אדם. מוסיפים את החמאה והמלח המסורתיים, והתירס הוא טבעוני שצריך ליהנות ממנו מאוד במתינות, אפילו אורגני.

6. חציל


צמחונים ואוכלי בשר אוהבים להכין חציל מכיוון שהוא מספג את הטעם ממש יפה. עם זאת, אותה נטייה דמוית ספוג פירושה שהיא גם מכילה את כל המלח והשומן שהם יכולים למצוא גם כן.

מעבר לכך שתהיו מודעים לאופן הכנתכם, דעו כי חציל הוא צל-לילה ויש בו אחת הרמות הגבוהות ביותר של סולנין בקרב ירקות בקטגוריה זו.

הוא מכיל גם אוקסלטים, שיכולים לתרום לאבנים בכליות או בכיס המרה. לאנשים עם דלקת כרונית, בעיות מפרקים או נטייה לאבנים, הימנעו מאכילת חצילים.

5. תפוחי אדמה


תפוחי אדמה לבנים נמצאים עוד בצל הלילה ברשימת התריסר המלוכלך. רמות ההדברה בתפוחי אדמה שאינם אורגניים הן גבוהות מספיק כדי לגרום נזק למערכת העצבים והכבד. תפוחי אדמה נפשטים לעתים קרובות מתזונם באמצעות בישול.

הרזיה מסירה סיבים חיוניים ואז טיגון והמלחה פוגעים בתכולת האשלגן והוויטמין C, שלא לדבר על כך יוצר אקרילמיד הגורם לסרטן. בכל אופן, אכלי תפוח אדמה אפוי אורגני מדי פעם, אך אל תשאיר את העור מאחור ותסתובב קל על החמאה והמלח.
אלטרנטיבות טובות לבטטות לבנות כוללות בטטות, כרובית פירה וג’יקמה.

4. תרד


אם אתה קונה את התרד האורגני שלך, אתה תיהנה מארוחה עשירה בוויטמינים A ו- K מכריעים, ויש לה תכונות אנטי-סרטניות לאתחל. אולם תרד קונבנציונאלי יושב גבוה בראש רשימת תריסר המלוכלכים בגלל כ- 48 חומרי הדברה ששימשו בייצורו.

זה מסכן את המשפחה שלך לצרוך חומרים מסרטנים, הפרעות הורמונים ונוירוטוקסינים. תרד הוא גם גבוה יחסית באוקסלטים ופורינים, שניהם יכולים להוביל לאבנים בכליות וצנית. התרד עדיף להימנע מכל מי שנוטה לאבנים.

3. קייל קונבנציונאלי


קייל הוא ירוק עלים שלעתים קרובות נערך כמזון-על, בשל ערכו התזונתי הגבוה ותכונות הריפוי המיוחדות שלו.

קייל ארוז בסידן, ויטמין A, ויטמין K, וברזל. לרוע המזל הגרסה הלא אורגנית מזוהמת באורגנופוספטים שידועים כרעילים למערכת העצבים של האדם.
הוא מכיל גם אוקסלטים, כך שאפילו אנשים עם בעיות בכליות או כיס המרה יש להימנע אפילו מהגרסה האורגנית. לבסוף, קייל הוא מזון goitrogenic שיכול לגרום goiters אצל אנשים עם בלוטת התריס לא בריא.

2. דלעת


דלעת הקיץ היא מתוקה, טעימה ושקית מלאה בסיבים תזונתיים, מינרלים וויטמינים, אך היא נמצאת ברשימת התריסר המלוכלכת. בדומה לקייל, דלעת הקיץ המקובלת מגודלת עם קוטלי חרקים אורגנופוספטים ולעתים קרובות היא מגיעה עם שאריות של 41 חומרי הדברה.

רוב אלה הם שיבושי הורמונים ידועים, וגרוע מכך, רעילים לדבורים. אוכלוסיית דבורים גוססת מאיימת על כל המערכת החקלאית שלנו. דלעת קיץ נהדרת לאכילה אורגנית עבור רוב האנשים, אך מכילה גם אוקסלטים וכדאי להימנע מהם אנשים עם אבנים בכליות או כיס המרה.

1. שימורי ירקות

כל צמחייה שנמצאת מחוץ לפחית עשויה להיות שופעת מלח ומשפר טעם מלאכותי. אלמנטים אלה בלבד עלולים לגרום להפרעת בטן. מרבית פחי האלומיניום מרופדים גם בהורמון המשבש חומר כימי הנקרא BPA, המדליף למזון.

אתה יכול לשים לב שרוב בקבוקי התינוקות והספלים המלוכלכים מכונים עכשיו ללא BPA, אך BPA לא הופך להיות בטוח להפליא לאחר הפעוטות! הימנע ממזון משומר, אלא אם כן התוצרת בפנים אורגנית והפחית מתויגת ללא BPA.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close