AVOID THIS

11 פירות נפוצים שלא אוכלים לעולם

אוקיי, כך שאכילת פרי נחשבת בדרך כלל לבריאה, במיוחד אם אתה מחליף בהם סוכריות ועוגות בטלות תזונה. הפירות מכילים נוגדי חמצון חיוניים, מינרלים, ויטמינים, סיבים תזונתיים וחומרים מזינים אחרים.

עם זאת, הוא אכן מכיל כמות גבוהה של סוכר טבעי והרבה יותר מדי יכול לשבש את מאמצי הירידה במשקל ולתרום להתפתחות סוכרת.

יש אנשים שהם גם רגישים לפרוקטוז וחווים נפיחות כואבת, גזים, גיהוק, כאבי בטן ושלשולים כאשר הם אוכלים פרי.

סוכר בדם גבוה כרוני הופך גם את הסביבה המושלמת לגידול סרטן. פיתחנו רשימה של הפירות הסבירים ביותר להפיץ את רמת הסוכר בדם, לגרום לעלייה במשקל ולהוביל למצוקה במערכת העיכול. אנו ממליצים לך לא לאכול אותם לעולם אם אחד מהנושאים הללו חל עליך.

 

11. בננות

 

בננות עשירות באשלגן, מגנזיום, ויטמין B6, ויטמין C, ונוגדי חמצון אחרים המתגברים ככל שהם מבשילים. אלה חדשות טובות מכיוון שהסיבה מספר אחת שבננות לעתים קרובות גורמות לגז ונפיחות היא מכיוון שהן לא מספיק בשלות.

בננות לא בשלות מכילות עד 80% עמילן עמיד שלא ניתן לעכל כראוי בבטן וצריך לפרק אותם על ידי חיידקים בהמשך, במעי שלך. תסיסה בקטריאלית גורמת לגז מוגזם וכואב.

רוב האנשים חושבים שבננות שהפכו צהובות לחלוטין ממצבם הירוק הן בשלות, אך למעשה עדיף שתמתין עד שתופיע כתמים חומים קטנים. בשלב זה העמילן העמיד יומר לסוכר פשוט וקל יותר לעיכול.

אבל אפילו בננות בשלות לחלוטין עשירות בפחמימות פשוטות ולא הכי טובות לאכול כשאתה מנסה לרדת במשקל.

10. תפוחים

תפוחים ידועים כגורמים לבעיות עיכול כולל נפיחות, התכווצויות, גז ושלשול בגלל תכולת הסורביטול שלהם. סורביטול הוא אלכוהול מסוכר שלא ניתן לפרק אותו כראוי בבטן או במעי הדק, ובמקום זאת נוחת ללא מעוכל במעי הגס.

המעי הגס ממונה לשלוף מים מתוצרי הפסולת, אך יותר מדי סורביטול עלול לגרום לדופן המעי לשחרר את כל אותם מים חזרה למעי הגס. התוצאה היא כאבי עיכול כולל שלשול, למעשה, סורביטול הוא מרכיב פעיל במשלשלים רבים.

תפוחים אדומים מתוקים יותר עשויים להיות הטעימים ביותר, אבל תפוחים ירוקים טרנטרים מכילים הרבה פחות סורביטול והם טובים יותר לאנשים שחווים מצוקה עיכול. יש להימנע לחלוטין מתפוחים על ידי אנשים הסובלים מתסמונת המעי הרגיז.

9. דובדבנים

הסובלים מ- IBS עדיף להימנע מכל הדובדבנים כולם יחד, אך יותר מדי דובדבנים יכולים לגרום לנפיחות וגזים כואבים לכל אחד בגלל השילוב שלהם בין סיבים בלתי ניתנים לעיכול, אלכוהול סוכר ורמות גבוהות של פרוקטוז.

אנשים מסוימים עשויים גם לקבל בחילה והקאות מאכילת דובדבנים עקב ריכוז גבוה של קוורצטין הנוגד חמצון. אם אתה יכול לסבול אותם, דובדבנים הם מקור נהדר לברזל, ויטמינים ונוגדי חמצון מונעים סרטן, אך עדיף להיצמד רק לקומץ.

8. ענבים

ענבים הם חטיף טעים, אך הם מכילים רמה גבוהה של פרוקטוז, אשר לרוב נספגת כאשר הם נאכלים בכמויות גדולות. ישנם כמה אלמנטים אחרים בענבים שיכולים לגרום גם לבעיות עיכול.

האחד הוא סליצילטים, המופיעים באופן טבעי בעור הפירות כסוג של הגנה מפני חרקים. אם אתם רגישים לסליצילטים, אתם עלולים לחוות כאב ראש, פעימות לב וחרדות במהירות כשאתם אוכלים ענבים.

חומר נוסף שיכול להוביל לבחילות והתכווצויות אצל אנשים מסוימים הוא טאנינים. טאנינים הם פוליפנולים שבריאים לרוב האנשים, אך מחמירים את האנשים הרגישים גם לדברים כבדים בטאנין כמו תה ירוק ויין.

7. אגסים

האגסים עשירים הן בסורביטול והן בסוכר פרוקטוז, ואמי כפול לבטן רגישות. מיץ אגס הוא גרוע עוד יותר, עם פרוקטוז כמעט באותה מידה כמו בסודה ממותקת בסירופ תירס גבוה.

אגס רב מדי עלול לגרום לכל הנפיחות, ההתכווצויות והשלשולים שמגיעים עם פירות אחרים בעלי סורביטול גבוה, כמו גם לארוז על הקילוגרמים. לאגסים יש כ -10.5 גרם סוכרים לכל 100 גר ‘מנה, אך 6.4 גרם מכל זה הוא פרוקטוז.

6. מנגו

מנגו מכיל הרבה סיבים ופרוקטוז, אשר בשילוב יכולים לגרום לבעיות עם נפיחות. סיבים תזונתיים הם חלק חשוב מאורח חיים בריא, אך מומחים ממליצים שתגדיל את צריכת הסיבים שלך בהדרגה כדי להימנע מחסימת מעיים.

הוסף את היחס הגבוה בין פרוקטוז לגלוקוז במנגו, וכפי שנקיעה עליהם עשויה לזרוק את מערכת העיכול שלך לולאה. המנגו מכיל הרבה עמילן עמיד לעיכול לפני שהבשיל במלואו (כמו בננות), כך שאתה רוצה לבחור פירות רכים למדי כדי להקל על הבטן שלך.

5. אננס

אננס עשיר בפרוקטוז וסיבים תזונתיים, כמו מנגו, אך הוא מכיל גם אנזים הנקרא ברומלין, המשמש לסייע בפירוק חלבון לא מעוכל לאורך דרכי העיכול.

עם זאת, רוב הברומלין נמצא בגרעין האננס, שרובנו לא נהנים לאכול. כאשר אננס מתעכל באמצעות התייבשות במעי הגס, זה יכול לגרום לגז מסריח מאוד. אכילת משהו עשיר בחלבון יחד עם אננס עשוי לעזור בהפחתת הבעיה.

4. פירות יער

פירות יער מזינים מאוד אך גם עשירים בסורביטול וסליצילטים. צריכה מוגזמת עשויה להוביל לגזים, נפיחות ושלשולים. תותים הם עשירים בפרוקטוז בנוסף לסורביטול.

אם יש לך IBS, הסיבים הבלתי מסיסים בפירות יער עשויים להוביל גם לאי נוחות רבה. אכל פירות יער במתינות כדי לקצור את היתרונות הבריאותיים מבלי להיתקע בחדר האמבטיה.

3. פרי אבן

קטגוריית פרי האבן כוללת דברים כמו שזיפים, משמשים, אפרסקים – בעיקרון כאלה המכילים בור. בפירות אבן יש גם כמה מהרמות הגבוהות ביותר של סורביטול, אלכוהול סוכר, ובמקרה של אפרסקים, פרוקטוז.

הימנע מאכילתם בעודף אם אתה מודאג מגזים ואי נוחות מעיים אחרים. עליך להימנע במיוחד מהפירות האלה אם הם שימורים, מכיוון שתוספת רבה של סוכר נוסף בתהליך.

2. איורים

תאנים קטנות, עשירות בסיבים בלתי מסיסים, ולעיתים קרובות נאכלות מיובשות, כך שניתן יהיה לזלזל בהן בקלות. עם אחוז מים נמוך באופן טבעי, הסוכרים בתאנים כבר מרוכזים לפני שהשפעות הייבוש מגבירות את האפקט עוד יותר.

הם גם גבוהים במדד הגליקמי, כלומר תאנים יכולות לעודד את רמת הסוכר בדם ולהימנע בצורה הטובה ביותר על ידי אנשים עם סוכרת.

1. פירות יבשים

כל אחד מהפירות שדיברנו בעייתי עוד יותר אם הם יבשו. אף על פי שזו דרך נוחה וניידת לאכול אותם, כאשר יבשים של פרי, מרוכזים כל התרכובות המטרידות כולל סורביטול, פרוקטוז וסיבים בלתי ניתנים לעיכול.

קשה כבר לעיכול, גם מרבית האנשים אינם לועסים פירות יבשים במיוחד, מכיוון שהם קשוחים. פירות יבשים בסופו של דבר יתססו על ידי חיידקים במעי הגס, ויגרמו לנפיחות וגזים כואבים.

למרות תכולת הסוכר הגבוהה שלהם, הפירות בדרך כלל בריאים מאוד בגלל הוויטמינים, המינרלים, נוגדי החמצון והסיבים שבפנים. מתינות היא המפתח עבור רוב האנשים, אך אנשים עם IBS או סוכרת עשויים לעשות זאת כדי להימנע לחלוטין מהפירות ברשימה שלנו.

אם אתה מבחין בכאבי בטן רבים לאחר אכילת פרי, כדאי גם לחסל אותם מהתזונה שלך לזמן מה כדי לקבוע אם הדבר יכול להקל. החדשות הטובות הן שקצת מחקר יכול לחשוף אוכלים ידידותיים יותר לעיכול המציעים גם חומרים תזונתיים חיוניים.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close