SYMPTOMS

11 סרטן הגורם למשקאות שעליך להימנע מהם

סרטן הוא אחת המחלות המפחידות ביותר שבחוץ מכיוון שעד כמה שהגענו לטיפול בו, הסרטן עדיין מנצח הרבה מהזמן. והטיפול עצמו הוא אכזרי לחלוטין, ומשאיר אחריו תופעות לוואי כואבות גם אם המחיקה מוחקת.

מניעה, אם כן, היא עניין גדול. עלינו לעשות הכל כדי להפחית את הסיכון שלנו לפתח סרטן, אפילו כפי שאנו מבינים שלפעמים זה פשוט קורה.

אתה בטח יודע על חשיבותו של אוכל בריא בכל הנוגע למניעת סרטן. אבל מה שפחות מדברים עליו הוא התפקיד שמשקאות יכולים למלא.

משקאות מסוימים יכולים גם הם להעלות את הסיכון שלכם ולהימנע מהם יותר. תופתעו מכמה כאלה!

1. ברז מים

תשתיות המים בארצות הברית מזדקנות ולא מתוקנות באופן מתוזמן. במקום זאת, הממשלה מעודדת שימוש בכימיקלים רעילים ל”ניקוי “מזהמים ביולוגיים מזיקים. חומר כימי אחד הנפוץ הוא כלור, אך הוא מפחיד פחות בהרבה מכמה מהדברים האחרים שנמצאו במי הברז שלנו.

לדוגמה, דיבוטיל פתלט (DBP) הוא תוצר לוואי לחיטוי שנמצא רעיל פי אלף מאשר כלור. קבוצת העבודה הסביבתית הינה סוכנות כלבי שמירה הבודקת את המזונות והמשקאות שאנו צורכים בדרך כלל.

זה מצא סרטן אנושי סביר בכל דגימה של מי ברז שנבדקו ברחבי 43 מדינות. זה מציב את העלות של כד סינון מים בפרספקטיבה, נכון?

2. מים בבקבוקים

ראשית, המים במים בבקבוקים עשויים למעשה להיות ממקור עירוני, לא משנה כמה יפה התמונה של נחל הרים על התווית.

אבל האלמנט המזיק ביותר למים בבקבוקים הוא הבקבוק עצמו. לא רק שהפלסטיק שנזרק הוא אסון סביבתי, הוא גם משליך חומרים כימיים מסוכנים לכל דבר שהוא נוגע בו.

דוגמא אחת ראויה לציון היא ביספנול A או BPA. חומר כימי זה משמש בבקבוקי מים רבים מפלסטיק למרות העובדה שמדובר בשיבוש הורמונים ידוע המגדיל את הסיכון לחלות בסרטן הערמונית ובשד וכן בהפרעות מטבוליות.

3. אלכוהול

לשתייה בכמות עודפת יש מספר השלכות בריאותיות, לא פחות מהן היא סרטן. מחקרים רבים מצביעים על הקשר בין אלכוהול לסרטן הוושט, הקיבה, הכבד, המעי הגס והשד.

ואף שרבים רואים יין אדום כבריא בגלל התוכן הנוגד חמצון שלו, הוא עדיין מכיל אתנול. אתנול הוא הטריגר העיקרי לסרטן שנמצא במשקאות אלכוהוליים. ה- CDC ממליץ לא יותר ממשקה אחד ביום אם אתה אישה ושני משקאות ביום אם אתה גבר.

4. משקאות אנרגיה

משקאות אנרגיה עשויים לגרום לכם להרגיש בלתי מנוצחים למשך מספר שעות, אך הם גורמים נזק קבוע לגופכם. ראשית, הם עשויים בעיקר מצבעים סוכר, קפאין ומלאכותיים, שיכולים להעלות את לחץ הדם ואת רמת הסוכר בדם באותו זמן.

אנשים מתו משתיית משקאות אנרגיה רבים מדי, בעיקר מבעיות לב והתקפים. כל דבר שמחליש את המערכות בגופך יכול להשאיר את הדלת פתוחה לסרטן. בנוסף, סוכר הוא המזון האהוב על סרטן ויותר מדי משקאות אנרגיה משאירים הרבה ממנו לזון תאי הרוצחים האלה.

5. סודה רגילה

יש הרבה לא בסדר עם סודה – אין לה שום ערך בריאותי מפדי. בדומה למשקאות אנרגיה, הוא מכיל טונה של סוכר, קפאין ומרכיבים מלאכותיים. אחד מאותם תוספים כימיים הוא צבע צבע המכונה 4-MeI. זה נותן לקולה את צבעה החום, אך הוא גם מסרטני ידוע.
התקנות לגבי השימוש ב- 4-Mel נבדלות ממקום למקום, אך קליפורניה לפחות מחייבת את התיוג שלה כעל פוטנציאל סרטן בכל מוצרי המזון המכילים אותו.

6. סודה דיאטה

בסודה דיאטה אין כמעט סוכר “אמיתי”, אך במקום זאת מכיל תחליף סוכר כמו סוכרלוז, סכרין או אספרטיים.
ידוע כי סוכרים מזויפים אלה מתעסקים בתהליכים המטבוליים בגופך, גורמים לאגירת שומן רב יותר ועלולים להוביל לסוכרת ומחלות לב. הם קשורים גם לסרטן שלפוחית ​​השתן ולדרכי השתן השלמות.

7. משקאות חמים מאוד

הנה כנראה שאתה נמנע מטבע הדברים, אך סוכנות הסרטן של ארגון הבריאות העולמי, ה- IARC, הציעה כי שתיית משקאות חמים מאוד עלולה להוביל לסרטן הגרון.
כדי להעפיל, המשקה צריך להיות לפחות 149 מעלות פרנהייט, ורוב האנשים לא נהנים מהתה, הקפה או השוקולד החם הזה.
המחקר מתרכז בעיקר סביב משקה שנקרא maté אשר שיכור באופן מסורתי בטמפרטורות חמות מאוד באסיה, דרום אמריקה ואפריקה. המשקאות החמים הרגילים שלך יש סיכון מועט, אך אנו ממליצים לך להיות סבלניים בזמן שהוא מתקרר לסביבה בטוחה – אל תיקח סוויג גדול עד שאתה לא בטוח.

8. משקאות קפה מפוארים

קפה באופן כללי הוא נוגד חמצון ועשיר מזין ומציע מניעה מסוימת נגד סרטן. למרבה הצער, כמה משקאות על בסיס קפה הם יותר סוכר ושמנת מקפה בפועל. הוספת חבורת סירופ, שוקולד, קרמל או קצפת לג’אווה שלך די מבטלת את כל היתרונות שאיתם התחלת.

לדוגמא, מוקה שוקולד לבן 20 גרם, המיוצר עם חלב מלא ומעליו קצפת, מספק 580 קלוריות ומעיים 26 גרם שומן. צריכה קבועה של משקאות קפה עשירים יכולה להוביל להשמנה ולסוכרת בדרך לסרטן.

9. משקאות מיצים ומיצים

“מיץ” נחשב לדבר בריא, והוא יכול לספק כמה ויטמינים ומינרלים קריטיים. עם זאת, חלק ניכר מהתזונה בפירות וירקות מלאים היא בסיבים (עיסת) ובעור.

כשאתה מסיר את אלה, לא רק שאתה מאבד תזונה חשובה, אתה גם נוטה לצרוך הרבה יותר מכיוון שזה הסיב שעוזר לך להרגיש מלא. בנוסף, סיבים מאטים את הספיגה כך שרמת הסוכר בדם לא תתרומם.

צריכה תכופה של מיץ נקשרה לשכיחות גבוהה יותר של סרטן פי הטבעת, ככל הנראה בגלל רמת הסוכר הגבוהה במיץ. כמה מיצים מתחרים בסודה לפי מידה זו.

10. שייקים שקנו בחנות

שייקים הם בחירה טובה יותר ממיץ מכיוון שכל הסיב הטוב הזה נשמר, אם כי “מעוכל” בחלקו בבלנדר. אבל תמיד הכינו את השייקים שלכם בבית! יש סיבה שחנות שקנו שייקים טעימים כל כך דמויי קינוח ובעלי מרקם חלק וקרמי – הם מוסיפים המון דברים מיותרים שבלונים בתכולת השומן והסוכר.

זו העובדה שהזבל הזה מסתתר במזון שאנחנו חושבים עליו כבריא שיש בזה עניין; זה קל מדי להעמיס על רכיבים לא בריאים אפילו בלי להבין.

11. משקאות ספורט

משקאות ספורט אולי לא יובילו ישירות לסרטן, אך הם מספקים אבן דריכה בדרך. אף שמשווקים כבריאים, משקאות ספורט עמוסים בסוכר ופחמימות. אלא אם כן אתה ממש מסתדר כל היום, גם הם מיותרים.

היצמדו למים רגילים לרוב, מכיוון שהקלוריות הנוספות במשקאות הספורט עלולות להוביל להשמנה ולסוכרת מסוג 2, ששניהם קשורים לסיכון מוגבר להתפתחות סרטן.

בסופו של דבר, מים מסוננים רגילים הם הטובים ביותר לגופכם. משקאות אחרים עדינים במתינות, אך שואפים להשיג בערך 2 ליטר מים ביום לפני שתיית משהו אחר (קפה הבוקר שלך בצד, כמובן).

מה שאתה שותה חשוב בדיוק כמו מה שאתה אוכל מבחינת מניעת סרטן, אז אל תשכח לציין את הקלוריות הנוזליות האלה.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close