SYMPTOMS

11 משקאות גרועים ביותר לדלקת פרקים

כאשר יש לך דלקת פרקים, דלקת היא האויב. עדיף להימנע מכל מזון שידוע כגורם לדלקת אלא אם כן תרצו לשלם עליו מאוחר יותר עם התלקחות כואבת. אבל זה לא רק אוכל. המשקאות היומיים שלך יכולים להיות האשמים המטורפים שמאחורי דלקת.

ומכיוון שמשקאות אינם זקוקים הרבה בדרך לעיכול, הם יכולים לגרום לתגובה מהירה יותר ממה שאתה אוכל. זהו, פשוטו כמשמעו, כאב. עם זאת, זה יכול גם לעזור לך לקבוע ביתר קלות איזה דבר זה גרם להתלקחות.

לא כל הסובלים מדלקת מפרקים חווים משקאות אלה באותה צורה, אך חשוב שתתנסו בכל אחד מהם בתורו כדי לגלות מה עובד ולא עובד עבור דלקת מפרקים שלכם.

להלן 11 המשקאות הסבירים ביותר לגרום לתסמיני דלקת פרקים כואבת.

1. משקאות אנרגיה


משקאות אנרגיה בראש הרשימה מכיוון שאין בהם שום דבר טוב. הקפאין הוא ברמה כה קיצונית שהוא נקשר להתקפים והתקפי לב. הוסף מספר פעמים את כמות הסוכר הנמצאת בסודה לשתייה ויש לך משקה שלא בטוח לצרוך לאף אחד.

כשמדובר בדלקת פרקים, סוכר וגם קפאין יכולים לגרום לדלקת. קפאין בפרט התגלה כגורם להתקפי גאוט. משקאות אנרגיה הם גם חומציים ביותר, ומחקרים מסוימים מצביעים על כך שמשקאות חומציים מאוד יכולים להפשיט את עצמות הסידן הנחוץ ולהאיץ את השפלת המפרקים.

2. ברז מים

חשוב מאוד להישאר לחות, במיוחד עם דלקת מפרקים. מים עוזרים לשמן המפרקים ותומכים בעצם בכל תהליך בגופכם. אך מי ברז, תלוי היכן אתם גרים, יכולים להכיל שורה שלמה של כימיקלים העלולים לגרות את הרקמות שלכם ולגרום לדלקת.

אחת הדוגמאות הנפוצות ביותר לתרכובת דלקתית הנמצאת במי ברז היא פלואוריד. הרמות אולי לא מטרידות את מרבית האנשים, אך עלולות להוביל להתלקחות אצל אנשים הסובלים מדלקת פרקים. השתמש בכד סינון או במצורף לברז כדי לוודא שמה שאתה שותה נקי וברור.

3. מים טוניקים עם קווינין


קווינין היה בעבר טיפול פופולרי בדלקת פרקים, אך העובדה היא שזה פשוט לא עובד. ישנן תרופות הדומות לקינין, אך לרוב הן נקבעות לתנאים כמו מלריה כאשר האלטרנטיבה היא מוות. הכמות שתמצאו במים טוניק פשוט אין לה השפעה טיפולית בכל הקשור לדלקת מפרקים.

מנהל המזון והתרופות האמריקני נכנס למעשה להגבלת הכמות החוקית של כינין שניתן להוסיף למים טוניק מכיוון שבמינונים גדולים זה יכול לגרום לתופעות לוואי החל מסחרחורות ועד נזקי כליות ובעיות דימום.

4. סודה רגילה


יש להימנע מסודה על ידי אנשים הסובלים מדלקת פרקים מאותן סיבות כמו משקאות אנרגיה. הם עמוסים בסוכר, קפאין וחומצה. סודה די מבטיחה לגרום לדלקת.

שילוב מרכיבים זה יכול לעורר גם מחלות גוף רבות אחרות, כולל עלייה במשקל. עודף משקל משפיע בעקיפין על רמת הכאבים שלך בדלקת מפרקים מכיוון שהוא מכריח את המפרקים הרכים לשאת יותר לחץ ממה שהם צריכים.

5. סודה דיאטה

סליחה, אבל המעבר לסודה דיאטה לא ישנה את ההבדל אם אתה מנסה להימנע מכאבי מפרקים. ממתיקים מלאכותיים מגיעים עם תופעות לוואי משלהם, והם מועדים לא פחות לדלקת כמו סוכר לבן מעודן או סירופ תירס פרוקטוז גבוה.

ממתיקים מלאכותיים הם מוצרים כימיים המשנים את האיזון של חיידקי מעיים בריאים. המשמעות היא שהגוף נאבק במטבוליזם של גלוקוז ובתגובה הוא משחרר ציטוקינים דלקתיים. בדרך כלל החיידקים הטובים במעי שלך יכולים לשחרר תרכובות אנטי דלקתיות כדי לפצות, אבל לא אם הרגת את הכל בסוכר מזויף.

6. בירה


בירה יכולה להיות בעייתית מכמה סיבות. ראשית, הוא גורם לגוף לשחרר כימיקלים הנקראים פורינים כאשר הכבד שלך מפרק את הפרוקטוז שהוא מכיל. לאחר מכן מטבולים חילוף חומרים בחומרים חומצת שתן, האשם מאחורי גאוט.

בירה מכילה גם גלוטן, שהוא דלקתי מאוד בקרב אנשים הרגישים אליו. ואנחנו לא יכולים לשכוח את האלכוהול, גם הוא דלקתי במיוחד בעודף. הבה נבחן מעט יותר את השפעות האלכוהול.

7. אלכוהול


בדרך כלל כמה כוסות יין או משקה מעורב זה בסדר, אבל בהחלט לדלג על הג’ין והטוניק. עם זאת, אם תחשיב עד כדי שכרות, תקבע תגובת שרשרת שעלולה לגרום לא מעט לכאבי מפרקים.

הנגאוביות נגרמות כתוצאה מהתייבשות ודלקת, שני דברים שזורקים את הסובלים מדלקת מפרקים לולאה מרכזית.

8. מיצי פירות


מיץ פירות מטריד באופן כללי מכיוון שהוא מכיל הרבה סוכר אך אף אחד מהסיבים שתקבלו על ידי אכילת הפרי השלם. סיבים מאטים את ספיגת הסוכר ויכולים לשמור על רמות הסוכר בדם יציבות.

הבעיה עבור אנשים הסובלים מדלקת פרקים היא שמיץ מכיל לעיתים קרובות פרוקטוז. כאשר מתעכל פרוקטוז, הוא יוצר את אותם פורינים שמעלים מאוחר יותר את רמת חומצת השתן בגופך.

במיוחד סובלים מחלת גאוט צריכים להימנע ממיץ פירות מסיבה זו. יוצא מן הכלל אחד הוא מיץ דובדבנים טארט, שיש בו למעשה תרכובות אנטי דלקתיות שיכולות להפחית את כאבי מפרקים.

9. קפה


קפה הוא משקה עם נקודות בשני הצדדים המקצוענים. מצד אחד, הוא מכיל פוליפנולים נוגדי חמצון, שמפחיתים מאוד את הדלקת וממזערים את הנזק לרדיקלים חופשיים בתאים שלך.

מצד שני, הוא מכיל קפאין, הוא די חומצי, ובדרך כלל משולב עם הרבה סוכר ושמנת.

התנסו בקפה כדי לראות אם זה עוזר או פוגע במצבכם. במתינות זה יכול להיות מועיל למדי. אך בעודף, במיוחד עם סוכר ושמנת, היתרונות הנוגדי חמצון של קפה עשויים להימחק.

10. חלב ומוצרי חלב אחרים


יש אנשים הסובלים מדלקת פרקים עשויים לגלות כי סוג של חלבון בחלב ומוצרי חלב הנקרא קזאין יכול לעורר דלקת. סוגים מסוימים של דלקת פרקים עשויים למעשה לאלץ את הגוף לפתח נוגדנים לקזאין מתוך הנחה שגויה שמדובר בחומר זר מזיק.

הנוגדנים הללו נוצרים דלקת אשר תסבול כבר במפרקים הרגישים. מוצרי חלב מותססים מכילים פחות קזאין ולכן עשויים להיות נסבלים יותר. זהו תחום שקורא לבצע ניסויים, מכיוון שאתה עשוי לגלות כי חלב אינו מפריע כלל לדלקת פרקים שלך.

11. מיץ עגבניות


עגבניות כבר מזמן סווגו כרעים עבור אנשים עם דלקת מפרקים. הסיבה היא שהם מכילים סולנין, חומר דלקתי.

סולנין אכן רעיל בכמויות גדולות, אך מה שתמצאו בעגבנייה בדרך כלל אינו מזיק. לא נמצא קשר מדעי למעשה בין התפרצויות סולנין לדלקת מפרקים.

עם זאת, מיצי עגבניות מסחריות עמוסים בחיוב במלח. עדיף להגביל את צריכת הנתרן שלך אם יש לך דלקת פרקים, במיוחד אם אתה לוקח תרופות מסוימות. קורטיקוסטרואידים משמשים בדרך כלל לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית, והם גורמים לשמירה רבה יותר של נתרן.

למרות שזו העצה הטובה ביותר שלנו לגבי המשקאות שעדיף להימנע מהם עם דלקת פרקים, בסופו של דבר, אתה מכיר את גופך בצורה הטובה ביותר.

קח קצת זמן להתנסות במשקאות אלה בזה אחר זה כדי לקבוע אילו הם הטריגרים עבורך; יומן אוכל יכול להועיל מאוד לרשום את התוצאות. בינתיים, הרבה מים טריים ומסוננים יסייעו בשמירת המפרקים.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close