HEALTH TIPS

ראה מה רק שלוש טיפות שמן אורגנו יכולות לעשות לגופך

אתה בטח כבר נהנה מאורגנו בכל מיני מאכלים איטלקיים. יש לו טעם ירוק אדמתי, מעט עדין וקצת מריר. אורגנו משלים המון אוכלים, במיוחד אלה כולל עגבניות. אורגנו הוא יליד אירופה, אך כיום גדל בכל רחבי העולם מכיוון שהוא כל כך פופולרי.

אז אתה יודע שאורגנו הוא עשב אהוב מאוד לתיבול אוכל, אך האם ידעת שהוא משמש גם כתרופה מאז ימי היוונים והרומאים הקדומים? הם השתמשו בו לטיפול באסתמה, פסוריאזיס, דלקות עור ושיעול. אורגנו חזק במיוחד בצורת שמן מרוכז, מכיוון שהוא אורז אגרוף חזק של נוגדי חמצון, והוא גם אנטיביוטיקה טבעית ונוגדת פטריות.

רק שלוש טיפות במינון יכולות לספק יתרונות בריאותיים מרובים, בין אם נאכלים או מוחלים באופן מקומי. אך שימו לב שישנן כמה אזהרות שמלוות גם את השימוש בו. הצטרפו אלינו כשאנחנו חוקרים את הדברים המדהימים ששמן אורגנו יכול לעשות עבור גופכם, כמו גם כמה אזורים זהירים.

1. להרוג חיידקים

שמן אורגנו הוא אנטיביוטיקה טבעית בגלל תכולת הקרווקרול שלו. קרווקרול הוא נוגד החמצון הפנול הנפוץ ביותר שנמצא בשמן אורגנו, וידוע שהוא מפסיק את צמיחתם של כמה סוגים שונים של חיידקים. Staphylococcus aureus הוא דוגמא אחת ראויה לציון. Staph נפוץ באמת וגורם למחלות כולל הרעלת מזון ודלקות עור. אבל אתה לא רוצה להתעסק עם זה – במקרים קיצוניים, סטף יכול להיות קטלני.

מחקרים מתחילים לבדוק את ההשפעות או שמן האורגנו על סטף. בעכברים 43% מבעלי החיים הנגועים נתנו שמן אורגנו ותו לא לטפל בסטף שלהם שרד יותר מ 30 יום. זה כמעט תואם את שיעור ההישרדות של 50% של עכברים שטופלו באנטיביוטיקה.

יש צורך במחקר נוסף בבני אדם, אך זהו תחום של הבטחה רבה מכיוון שמחקרים מוקדמים מראים כי שמן אורגנו עשוי להיות יעיל גם נגד חיידקים כמו Pseudomonas aeruginosa ו- E. coli שיכולים להיות עמידים לאנטיביוטיקה. יש להתייחס ברצינות לבעיה הבסיסית של עמידות לאנטיביוטיקה, מכיוון שהיא מאיימת להפוך את כולנו פגיעים למוות ממחלות הניתנות לרפא.

2. כולסטרול נמוך יותר

בשילוב עם שינויים בתזונה ובאורח החיים, הוספת שמן אורגנו לשגרה היומית עשויה לעזור להוריד עוד יותר את כמות הכולסטרול הרע. מחקר אחד מצא כי אנשים עם כולסטרול מוגבר קלות השיגו כולסטרול נמוך יותר ב- LDL (רע) וכולסטרול HDL (טוב) גבוה יותר לאחר נטילת 0.85 גרם שמן אורגנו לאחר הארוחות.

החוקרים מאמינים כי הזיכוי נמשך שוב לקרווקרול באורגנו, מכיוון שידוע כי זה מוריד כולסטרול בעכברים בתזונה עתירת שומן. תימול הוא אנטי פטרייתי טבעי באורגנו שעשוי גם הוא לשחק; הוא תומך במערכת החיסון ומגן על הגוף מפני רעלים.

3. הקלה על כאב

מרבית המחקר סביב הקלה בכאב ואורגנו הוא ממחקרי עכברים וחולדות, אך התוצאות מראות ששמן אורגנו פועל כמעט כמו גם התרופות פנופרופן ומורפין. ככל שהמינון גדול יותר, כך התוצאות חזקות יותר. למרות שיש צורך במחקר רב יותר, הוכחות אנקדוטיות רבות מצביעות על כך שגם אורגנו יכול להקל על כאבים אצל בני אדם.

כוחו של נוגדי החמצון של קרווקרול ותרכובות אחרות, כולל חומצה רוזמרינית, נחשב כאחראי למניעת דלקת ובכך להפחתת הכאב. דלקת היא תגובה חיסונית הגורמת לאי נוחות משמעותית, וזו הסיבה שמשככי כאבים OTC הנפוצים ביותר מכוונים לה כדרך לספק הקלה בכאב.

4. הגנת מחלות

תפקידם העיקרי של נוגדי חמצון הוא לקשור עם רדיקלים חופשיים הגורמים נזק בגוף. נזק מסוג זה גורם לבעיות ברמה התאית, ואף יכול לשנות את ה- DNA שלנו! כאשר התאים מוחלשים על ידי נזק לרדיקלים חופשיים, הוא מותיר את הגוף פגיע להתפתחות של מחלות רבות ושונות, כולל סרטן.

מכיוון שרדיקלים חופשיים הם תוצרי לוואי טבעיים של חילוף חומרים, אינך יכול להימנע מהם. אך מנה יומית של שמן אורגנו יכולה לסייע להבטיח שתקבלו מספיק נוגדי חמצון בתזונה כדי לנטרל אותם. שמן אורגנו עשוי לעשות זאת יותר. כמה מחקרים במבחנה מצאו כי קרווקרול יכול למעשה לגרום למוות של תאים סרטניים. זה נראה הכי מבטיח בטיפול בסרטן השד, הריאה והכבד.

5. טפלו בזיהומים פטרייתיים

אורגנו הוא אנטיביוטיקה טבעית שיכולה להרוג חיידקים, אך היא גם יכולה למחוק פטריה. שמרים הם דוגמא אחת ראויה לציון. לעיתים קרובות מניחים כי זיהומי שמרים מתרחשים רק באזור הנרתיק, אך הם יכולים למעשה להתרחש בכל מקום על העור שהוא חם ולח, כמו בתי שחי, פה ובין קפלי עור. בדרך כלל דלקות שמרים אינן נוחות אך אינן מזיקות; עם זאת, צמיחת יתר של שמרים קשורה לבעיות בטן כולל מחלת קרוהן וקוליטיס כיבית.

הקנדידה היא הצורה השכיחה ביותר של שמרים והיא זו שנבדקה רבות בשמן אורגנו. מחקרי צינורות מבחן קבעו כי השמן יכול לדפוק לפחות חמישה סוגים שונים של קנדידה. למעשה נמצא שהוא יעיל יותר מכל שמן אתרי אחר בהקשר זה. שוב החוקרים מייחסים את התועלת לקרווקרול, שכן גם תרכובת זו נבדקה באופן עצמאי בגלל השפעתה על קנדידה.

6. לרדת במשקל

מחקרי עכברים מצביעים על כך שבשל תכולת הקרוואקרול שלו, שמן אורגנו עשוי לעזור לכם להזיל קילוגרמים עודפים. כאשר שני קבוצות עכברים ניזונו מתזונה עתירת שומן או תזונה עתירת שומן בתוספת קרווקרול, העכברים שלקחו קרווקרול עלו במשקל פחות ובשומן גוף מאלו בקבוצה שלא קיבלו קרווקרול. נראה כי תרכובת עוצמתית זו מסוגלת למעשה להפוך את שרשרת האירועים המובילה ליצירת תאי שומן חדשים.

חשוב לזכור שעכברים שונים מאנשים וכי יש צורך במחקר רב יותר, אך תוצאות אלה מבטיחות. בעוד שמן אורגנו לבדו כנראה לא יגרום להמסת הקילוגרמים, הוא יכול להיות תוספת יעילה לשינויים בתזונה ובאורח החיים שמטרתם לרדת במשקל.

 

סיכום

האם אתה מוכן לנסות שמן אורגנו? למזלכם, הוא זמין במרבית חנויות מזון הבריאות ובאינטרנט. אתה יכול גם לבחור כמוסות שמן אורגנו אם אתה לא אוהב את הטעם של אורגנו אבל עדיין רוצה את היתרונות. והיתרונות רבים בגלל תכולת נוגדי חמצון העולה על מרבית הפירות והירקות!

למותגים שונים של שמן אורגנו יהיו רמות שונות של עוצמה, לכן הקפידו לקרוא את התווית בעיון לפני נטילת התוסף. אין מנה רגילה של שמן אורגנו, אך היתרונות מתחילים בכמעט שלוש טיפות. ניתן להוסיף את השמן ישירות לאוכל או לשתייה אם אתם מתכוונים לצרוך אותו. עם זאת, אם אתם מתכוונים למרוח אותו על עורכם, דאגו לדלל אותו עם כפית שמן זית או קוקוס לכל טיפת שמן אורגנו.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close