AVOID THIS

מזונות שיש להימנע מהם בדיאטת הקנדידה

אין להתבלבל עם התזונה הקנדית שעשויה להיות מורכבת מסירופ מייפל טהור, דיאטת הקנדידה מורכבת הרבה יותר.
נוצר במאמץ להילחם בקנדידה אלביקנס, זיהום שמרים שכיח ביותר שנמצא בפה, בדרכי המעי ובנרתיק, דיאטה זו היא די קפדנית. הסיבה לכך היא בעיקר שכאשר הקנדידה מתבטאת כזיהום בר-קיימא, היא עלולה לגרום לבעיות בריאותיות רבות ואף למוות.
למעשה, קנדידה אלביקנס מזיקה ביותר לאנשים הסובלים ממערכת חיסון מדוכאת, על פי החוקרים מהמחלקה למחלות זיהומיות ומיקרוביולוגיה קלינית, קנדידיאזיס הוא אחד מהזיהומים הפטרייתיים השכיחים ביותר שנקבעו בחולים מדכאי חיסון אלה. למעשה, בקרב חולים עם מערכות חיסון מוחלשות כמו איידס או סרטן, כאשר קנדידה נכנסת לזרם הדם, היא הופכת לרוב לסיבת המוות בפועל.
אז יש סיבה טובה לדיאטה כמו זו, והנה כמה מהמזונות שמומחים על דיאטה צריכים להימנע.

1. מזון מעובד עם אחוז סוכר גבוה

זה מבטל כמעט כל חטיף שקונים שארוז, כמו חטיפי גרנולה דגנים, עוגיות ופיצוחים. בדיוק כמו שסוכר הוא המרכיב הפעיל בגרימת שמרים לגדול בעת הכנת לחם, כך הוא עושה את אותו שמרי קנדידה זה בגופך. למעשה, היא מספקת אנרגיה ישירה למושבות קנדידה ומאפשרת להם מספיק דלק להתרבות.

2. מיץ פירות

מיץ פירות אולי נשמע בריא, אבל זה ממש לא כל כך בריא, אפילו אם על התווית כתוב שהוא עשוי מ -100% מיץ פירות. זה נובע מהעובדה שכאשר מיצוי המיץ מהמיץ הוא מאבד את מרבית הסיבים שלו, ומשאיר רק את הסוכר של אותו פרי. ובלי הסיבים הטבעיים, גופך מעבד את הסוכר בצורה מהירה מדי, וגורם לעלייה ברמת הסוכר בדם.
למרות שזה לא סוכר מזוקק, גופך רואה אותו דבר, וכאמור, הסוכר יאפשר לגידול שמרי קנדידה.
כדי להימנע מכך עדיף לאכול את כל הפירות. עם זאת, כמה מומחי קנדידה ממליצים למתחילים בתזונה להתרחק מכל הפירות בהתחלה, בגלל תכולת הסוכר.

3. בשרים מעובדים

ארוחות צהריים, כריכי בולוניה, בייקון, נקניקיות. ספאם. יש להימנע מכל הבשר המעובד מכיוון שהם מכילים דקסטרוז (הצורה דקסטרורוטורית של גלוקוז), חנקות, סולפטים וסוכרים.
צריכת מזונות אלו עלולה לגרום הרס במעי שלך, להחליש את מערכת החיסון שלך, מה שרק מחמיר את הסיכוי שקנדידה תוכל לפגוע בך. למעשה, מחקר של בשרים מעובדים מצא כי 11 מתוך 14 דגימות הצליחו לגדל הצליחו לגדל שמרי קנדידה.

4. חומץ

 

יש להימנע מחומץ אם כבר סובלים מצמיחת יתר של קנדידה. נכון שמזונות מותססים טובים לשיקום חיידקים טובים, אבל במקרה של צמיחת יתר, החיידקים הבריאים בגופכם נפגעים וגם מערכת החיסון שלכם. נמצא כי קנדידה ניזונה ממזון מותסס, ולכן החדרת חיידקים טובים ובנוסף לעודד את השמרים להתרבות זה מעט פרודוקטיבי.
עדיף להרוג את הקנדידה לפני שמכניסים חומץ ומזונות מותססים אחרים כדי להחזיר את החיידקים הטובים.
מסיבות דומות, יש להימנע גם מאלכוהול.

5. פטריות

פטריות הן אחד מאותם מזונות הניתנים להתלבטות בעולם הקנדידה. מכיוון שהם פטריות שמקורם בעובש, יש להם יכולות לחיזוק החיסון. פטריות מלאות גם בנוגדי חמצון שעשויים לסייע בהגנה על תאי הכבד, הנלחצים מהגנת הגוף מפני קנדידה.
עם זאת, מכיוון שפטריות נגזרות מעובש, לרעלים יש פוטנציאל לפגוע בבטנה בבטן, מה שהופך אותה לנקבובית יותר וכך רגישים לצמיחת יתר של קנדידה. חלק מהמומחים אף אמרו כי פטריות יכולות להגיב בין קנדידה, מה שגורם למערכת החיסונית שלך עלולה לבלבל אותם עם קנדידה.

6. סירופ מייפל

להביא לנו מעגל מלא, ולהזכיר שוב שזו דיאטת קנדידה, ולא דיאטת קנדה, אסור להשתמש בסירופ מייפל.
בשל תכולת הסוכר הגבוהה – 14 גרם בכף אחת בלבד ליתר דיוק – צריכת מוצר זה המתנפנף בגאווה על כל דגל קנדה רק יעודד את צמיחת זיהום השמרים המסוכן הזה.
אוף, שפעת. מי מאיתנו לא מפחד מאותם חודשי חורף קרים כאשר כל שיעול מילד או עמית לעבודה גורם לנו לכסות את פנינו ולהושיט יד לחיטוי הידיים? השפעת עוברת בקלות מאדם לאדם ומגיעה עם תסמינים כואבים הכוללים כאבי ראש, צמרמורות, חום, כאבי גוף, שיעול ונזלת.
בחילה והקאות עשויים להיות חלק מהשפעת, ובכנות, אולי לא תרצו לאכול הרבה בכל מקרה. אבל העצה הישנה “להרעיב חום” אינה מדויקת – עדיין חשוב לקבל תזונה מרובה בזמן שיש לך שפעת שתתן לגופך את הכוח הדרוש להילחם בנגיף. כמה מאכלים נהדרים לכך, אך אחרים עשויים להחמיר את הסימפטומים ולהאריך את משך המחלה. כדי לחזור מהר יותר השנה, עקוב אחר הטיפים שלנו לאכילה עם שפעת.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close