AVOID THIS

מזונות הגורמים לאקנה שעליך להימנע מהם לעור בהיר יותר

פצעונים, זיזים, ג’ינג’ים, ג’ינג’ים. אקנה. לא משנה איך תקראו לזה, זה הכל אותו דבר: זה מבאס. ההתמודדות עם בליטות אלה בפנים שלך אינה רק מעצבנת, אלא לעתים קרובות מתישה עד כאב ויקרה במיוחד.
למעשה, בשנת 2013 בלבד, טיפול באקנה עלה על 1.2 מיליארד דולר בהיבט הן בעלות הטיפול והן באיבוד הפרודוקטיביות בעבודה. יתרה מזאת, למעלה מ- 5.1 מיליון אנשים חיפשו טיפול רפואי באקנה בשנת 2013, כאשר האוכלוסייה מורכבת בעיקר מילדים ומבוגרים צעירים. זאת על פי מחקרים שפורסמו באקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה.
אבל מה אם היית יכול לחסוך את כל הכאב והכסף הזה פשוט על ידי תיקון הדיאטה שלך? ובכן, על פי מחקרים רבים, תזונה עשויה להוות גורם בהפעלת אקנה, במיוחד אחת עשירה בפחמימות. עם זאת, הנה חמישה מזונות שכדאי להימנע מהם אם ברצונך עור בהיר יותר.

1. מוצרי לחם מועשרים

לחם לבן, בייגלה, לחמניות. אם הוא לבן וצהיר, הימנע. הלחם מכיל סוכר וגלוטן והוא פחמימה מעודנת שנמצאה כמעלה את רמת האינסולין. כאשר זה קורה, זה גורם לתאי עור חדשים לצמוח וכן לייצר יותר שמן בגופכם.
תאי עור ושמן טובים שניהם ברמות המתאימות, אך יותר מדי משני אלה יגרמו להם להתערבב מתחת לנקבוביות שלך וגורמים להם להיות סתומים עם רקמה לא נוחה של תאי עור וסבום (שמן), ותיצור מפלצות מלאות מוגלה לפופ. למעלה על פניך.

2. פסטות מועשרות ואטריות

כמו לחם, פסטה ואטריות מעודנות אחרות שיישארו ללא שם (אהם… ראמן), מכילות גלוטן בעומסי המשאית.
העניין עם אלה, עם זאת, הוא שלעתים נדירות הם נאכלים באופן רגיל. הוסף רוטב אלפרדו שמנת במילוי חמאה, שמן, שמנת כבדה וגבינה או חבילת מלח בטעם, וואלה, יש לך לעצמך מפיק חצ’קונים.
למעשה, ההתקדמות בדרמטולוגיה ואלרגולוגיה מצאה כי Lev פלזמה גבוהה הנגרמת כתוצאה מצריכת חלב, מגדילה את כמות הסבוציטים (תאי אפיתל המייצרים חלב), וכתוצאה מכך התפתחות והתקדמות של נגע אקנה. ועוזרים מלח באגירת מים, העלולים לגרום להצטברות נקבוביות סתומות שכבר.

3. מוצרי חלב

הכרעת הדין אינה לגמרי בנושא זה, אולם מחקרים שהוזכרו לעיל מתוך ההתקדמות בדרמטולוגיה ואלרגולוגיה מקשרים בין צריכת חלב לייצור יתר של שמן. ואם יש לך אקנה, אתה יודע בדיוק איך מרגיש שמן בשער הנקבוביות שלך ועל העור שלך, ואתה לא רוצה לעודד יותר ממנו לייצר.
אז, הגבל את צריכת החלב שלך, שכוללת חלב, גבינה, יוגורט ופריטים המכילים את הדברים האלה.

4. מזון מהיר

למרות שנים של מומחים שהודיעו לנו להגביל את צריכת המזון המהיר, נראה שהוא נחת על אוזניים חירשות. למה? ובכן, מכיוון שזה מהיר, זול וטעים – שלושה מרכיבים שאנשים אוהבים כשמדובר באוכל.
עם זאת, ככל הנראה המרכיבים במזון אינם שווים את הזמן והכסף שנחסך. למעשה, מחקרים רבים שכללו מחקר זה שפורסמו בספרייה הלאומית לרפואה מצאו כי אקנה קשור ברובו לאכילת תזונה בסגנון מערבי עשירה בקלוריות, שומן ופחמימות מעודנות, שכולן מרכיבים שנמצאים ברבים מתפריטי המזון המהיר.
יתר על כן, מחקר אחד שנערך בקרב יותר מ -5,000 בני נוער סיניים ומבוגרים צעירים מצא כי תזונה עתירת שומן קשורה לסיכון מוגבר של 43 אחוז לפתח אקנה.

5. שוקולד

למרבה הצער, השמועות נכונות. שוקולד ואקנה קשורים זה לזה. והחדשות מחמירות: זה לא סתם סוכריות, שוקולד חלב. אפילו שוקולד מריר ואבקת קקאו עצמה יכול בהחלט להיות הגורם לנקבוביות הנקבוביות שלך בכאב.
מחקר שנערך לאחרונה מצא כי גברים המועדים לאקנה שצרכו 25 גרם של 99 אחוז שוקולד מריר מדי יום הראו עלייה במספר נגעי האקנה לאחר שבועיים בלבד.
ואף שהסיבות שמאחורי זה ושאר הכוחות הגורמים לאקנה אינם מאובטחים לחלוטין, הסטטיסטיקה קיימת. אז למה לא לנסות? חיים נטולי ביגל, נודלס, גבינה, מזון מהיר ושוקולד הם למעשה מחיר נמוך לשלם עבור עור בריא.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close