HEALTH TIPS

התחל לאכול מלפפון אחד ביום, ראה מה קורה לגופך

לרובנו דעות על מלפפון, לרוב מרחפים חסרי טעם, משעממים ודי חסרי טעם. אבל אמנם יש לו טעם עדין, מלפפון הוא כל דבר חוץ משעמם וישנן כמה סיבות ממש נהדרות לאכול אותו.

בתור התחלה מלפפון מתחפש לירק, אבל הוא באמת פרי. זה מעניין, נכון? יותר מזה, למלפפון כמות תזונה מדהימה ארוזה לתוכה, גם בבשר וגם בקליפה. למלפפון גם אין שומן, מעט מאוד קלוריות והרבה מים, מה שהופך אותו לפנטסטי לשמירה על הידרציה תקינה ותמיכה בירידה במשקל.

לרובנו דעות על מלפפון, לרוב מרחפים חסרי טעם, משעממים ודי חסרי טעם. אבל אמנם יש לו טעם עדין, מלפפון הוא כל דבר חוץ משעמם וישנן כמה סיבות ממש נהדרות לאכול אותו.

בתור התחלה מלפפון מתחפש לירק, אבל הוא באמת פרי. זה מעניין, נכון? יותר מזה, למלפפון כמות תזונה מדהימה ארוזה לתוכה, גם בבשר וגם בקליפה. למלפפון גם אין שומן, מעט מאוד קלוריות והרבה מים, מה שהופך אותו לפנטסטי לשמירה על הידרציה תקינה ותמיכה בירידה במשקל.

אז אם דילגת על מלפפון כיוון שאתה מאמין שהוא חסר טעם, הגיע הזמן לשקול מחדש. אכילת מלפפון כל יום זה סופר טוב בשבילך, מבפנים ומבחוץ. מלפפון עשוי אף לספק הגנה מסוימת מפני סרטן, סוכרת ומחלות לב.

להלן כל השינויים הגופניים החיוביים שתוכלו לצפות להם כשאתם מתחילים לאכול מלפפון אחד בכל יום. אתה תאהב את מספר 3, אבל אולי תעריך בסתר את מספר 6 יותר מכל!

1. הגנה על מחלות

מלפפונים מכילים כמות רבה של נוגדי חמצון, שהם מולקולות שיכולות למנוע נזק חמצוני בגוף. הם קשורים ומנטרלים אלקטרונים לא מותאמים הנקראים רדיקלים חופשיים כדי להגן עליך מפני בעיות כמו מחלה כרונית והזדקנות מוקדמת. למעשה, לפגיעה ברדיקלים חופשיים יש קשר חזק לבעיות לב וריאות, סרטן ומחלות אוטואימוניות.

כשאתם אוכלים מלפפון על בסיס יומי, אתם מגדילים את צריכת נוגדי החמצון, במיוחד הזן הפלבנואיד והטאנין העוצמתי. מחקר אחד שהשלים את הדיאטות של 30 מבוגרים מבוגרים עם אבקת מלפפון מצא כי עבור כל משתתף, רמת הפעילות הנוגדת חמצון השתפרה משמעותית ממספרי הבסיס.

2. הידרציה טובה יות

ברור שכולנו מבינים שההידרציה חשובה, ובכל זאת רבים מאיתנו נאבקים באמת לשתות מספיק מים כל יום. אולי אתה עסוק מדי, או שאולי לא אכפת לך מזה. תהיה הסיבה אשר תהיה, זו בעיה מכיוון שלמים יש תפקיד קריטי בוויסות הטמפרטורה, מטבוליזם, ביצועים גופניים ופינוי פסולת. רמת התייבשות כרונית נמוכה יכולה להשפיע ברצינות על הבריאות הכללית שלך.

החדשות הטובות הן שתוכלו להשיג יותר מים בתזונה על ידי אכילת מזון עשיר במים כמו מלפפון. כל הפירות והירקות מכילים כמות משמעותית של מים, אך מלפפון הוא למעשה 96% מים. זה יכול להשיג לך רווח גדול בהידרציה למאמץ מועט יחסית. מחקרים מראים כי צריכת פירות וירקות מוגברת משפרת את מצב ההידרציה. למעשה, מקובל בהחלט להשיג עד 40% מצרכי ההידרציה היומית שלך מהמזון.

3. אובדן משקל פוטנציאלי

המלפפון הצנוע מציע למעשה מספר אמצעים לירידה במשקל בשילוב עם שינויים אחרים באורח החיים – צמצום צריכת הסוכרים הנוספים שלך היא העיקרית ביניהם. מלפפונים עוזרים מכיוון שהם דלים מאוד בקלוריות אך עתירי סיבים תזונתיים. אכילתם עוזרת לכם להרגיש מלאים ומרוצים בלי הרבה פחמימות מעוררות משקל.

אם תאכל מלפפון שלם בכל יום, תקח רק 45 קלוריות (וללא שומן) אך תזכה בכמות משמעותית של חלבון, ויטמין C, ויטמין K, מגנזיום, אשלגן ומנגן. אבל בל נשכח מהמים. מחקרים מראים כי אכילת דיאטה עמוסה במזונות עתירי מים קשורה להפחתה משמעותית במסת הגוף.

4. להוריד את הסוכר בדם

סוכר בדם בלתי מבוקר הוא הטריגר שמאחורי סוכרת, וזן סוג 2 קשור במיוחד לדיאטות עשירות בסוכר. רופאים מבינים כעת שגם אם עדיין אין לך סוכרת במפץ מלא, רמת סוכר כרונית גבוהה בדם מטילה מאמץ מדהים על הגוף ומגדילה מאוד את הסיכון שלך להתפתחות המחלה. מצב זה נקרא טרום סוכרת, ומאות אלפי אנשים סובלים ממנו אפילו בלי לדעת.

זה רק הגיוני לנקוט בצעדים לשליטה ברמת הסוכר בדם שלך עכשיו. מספר מחקרים בבעלי חיים ובמבחנות הבדיקה מצביעים על כך שלמלפפונים יש יכולת להפחית את רמות הסוכר בדם ולהגן מפני סוכרת. מחקר שנערך בבעלי חיים בדק את ההשפעות של כמה צמחים שונים על רמות הסוכר בדם, ונמצאו מלפפונים שמפחיתים אותם. מחקר אחר בבעלי חיים הגיע למסקנה כי תמצית קליפות מלפפון יכולה להפוך שינויים הקשורים לסוכרת בעכברים עם המחלה.

5. סדירות מעיים

אף אחד לא אוהב לדבר על זה, אבל עצירות היא באמר גדול (המיועד משחק מילים). הרבה דברים גורמים לעצירות, כולל מתח, התייבשות ותזונה לקויה. אך אל תפחדו, אכילת מלפפון על בסיס יומי יכולה לעזור לכם לשמור על סדירות. כידוע, הוא מכיל הרבה מים, שעוזרים לרכך את הצואה ולהקל על המעבר.

הסיב במלפפונים מספק גם עוזר. הסוג המסוים במלפפונים הוא סיב מסיס הנקרא פקטין. מחקרים מראים כי הפקטין מעלה את הצואה שלך (מה שמקל למעשה על חיסול) וכן מזרז את תנועת שרירי המעיים ומאכיל את חיידקי הבטן הטובים עליהם אנו סומכים כדי לתמוך בעיכול.

סיכום

מלפפונים מזינים ומרעננים כמו גם נטולי שומן ועשירים בסיבים תזונתיים. בגלל טעמם המתון, יש אנשים הרואים בהם משעממים, אך אנו מעדיפים לקרוא לזה תכליתי! מלפפון מזווג היטב עם ירקות עליים וכמעט כל ירק שתוכלו לחשוב עליו. ניתן לערבב אותם בשייקים, מיצים ומרקים כדי להגביר בריאות שבקושי אפילו תטעמו. ועם טעם טבעי עדין, מלפפונים מקבלים טעמים חזקים יותר ממש יפה. חמוצים, מישהו?

אכילת מלפפון אחד לפחות כל יום מכניסה לך כמה יתרונות בריאותיים משמעותיים. ככל הנראה תשיל קילוגרמים, בתור התחלה, כמו גם הידרציה באיזון, השגת סדירות עיכול, תוריד את רמת הסוכר בדם ותפחית את הסיכון לחלות במחלות מסוימות, כולל סרטן. אנו אומרים שזה הרגל כדאי!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close