HEALTH TIPS

אכלו שני תאריכים בכל יום במשך שבוע אחד וזה יכול לקרות לגופכם

תאריכים הם הפירות הקטנים, הסגלגלים של עץ התמר, הגדלים באקלים טרופי. בגלל המרחק שעליו לנסוע בכדי להגיע לשולחנות אמריקאיים, נמכרים תמרים לעתים קרובות מיובשים, שמרכזים את מתיקותם ומעניקים להם מרקם לעיס נעים. בכנות, אכילת תמרים יכולה להרגיש כמו להתמכר לממתקי גומי – פרט לכך שהם הרבה יותר בריאים.

היתרונות התזונתיים של תאריכי אכילה הם רבים. רק מנה אחת של 3.5 אונקיות מכילה כ 20% מהדרישה היומית שלך לאשלגן יחד עם 7 גרם סיבים, 2 גרם חלבון, וכמה סוגים של נוגדי חמצון. התמרים מכילים גם כמות יפה של נחושת, מנגן, ויטמין B6, מגנזיום וברזל.

תמרים טריים עשויים להיות בצבע אדום בוהק או בצבע צהוב בהיר (או איפשהו בין לבין), אך בדרך כלל תמרים מיובשים הם עם גוון חום זהוב. הזנים הנצרכים ביותר הם Medjool ו- Deglet Noor, אך למעשה ישנם מעל 3,000 זנים שניתן למצוא ברחבי העולם!

לא משנה מה הגוון שתבחרו ובין אם יבשים או טריים, התמרים מציעים יתרונות בריאותיים גדולים באמת. נסה לאכול רק 2 מהם בכל יום במשך שבוע ובדוק מה קורה לגופך. אספנו כמה מהאפשרויות המרגשות ביותר, אבל בכנות, מספר 5 כמעט מספיק לבדו!

1. עדיף עיכול


סיבים תזונתיים הם מרכיב קריטי בעיכול בריא למרות העובדה שאנחנו לא מעכלים אותו בפועל. במקום זאת, סיבים מוסיפים בתפזורת צואה שלך. זה נשמע מטורף, אבל זה בעצם עוזר לגופך לדחוף פסולת דרך המעי הגס ולחסל אותו ביתר קלות ובקביעות.

לתאריכים יש 7 גרם סיבים גדולים למנה של 3.5 גרם, כך שהם דרך נהדרת להוסיף עוד לתזונה שלך. אתה יכול לקצוץ כמה ולפזר אותם על שיבולת שועל כדי להגדיל עוד יותר, אבל עדיף לעבוד עד הארוחה הזו. יש להוסיף סיבים בהדרגה לדיאטה שמא זה יגרום לעצירות שאתה מנסה למנוע.

2. אנרגיה מתמשכת


למרות העובדה שתמרים הם די מתוקים, הם לא ממריצים את רמת הסוכר בדם שלך. זה שוב הסיב שראוי לזכות. סיבים מאטים את העיכול ומעלים את הקצב בו הסוכר בתמרים פוגע בזרם הדם שלך. לא תהיה לך ספייק והתרסקות שלאחר מכן כשאתה נהנה מדייטים, אלא מקור אנרגיה מתמשך.

כך שלמרות טעמם הדומה לממתקים, התמרים נחשבים למזון דל-גליקמי, כלומר הם מציינים ציון נמוך במבחן המודד את מהירות הסוכר בדם עולה לאחר אכילת מזון ספציפי.

3. מניעת מחלות משמעותית


תאריכים גדולים בכמה סוגים של נוגדי חמצון, שהם תרכובות המסוגלות לקשור ולנטרל רדיקלים חופשיים בגוף. רדיקלים חופשיים נוטים לגרום לנזק בתאים עד לנטרולם, מה שמגדיל את הסיכון למחלות נפוצות רבות. נמצא כי בתמרים יש את הרמה הגבוהה ביותר של נוגדי חמצון מכל הפירות הקשורים, כולל תאנים ושזיפים. שלושת הנוגדי החמצון החזקים ביותר בתאריכים הם כדלקמן:

פלבנואידים: פלבנואידים הם נוגדי חמצון הידועים שמפחיתים את הדלקת בגוף. הם נבדקו בהרחבה ונמצאו כמפחיתים את הסיכון לסוכרת, אלצהיימר וכמה סוגים של סרטן.
קרוטנואידים: קרוטנואידים הם נוגדי חמצון שעושים הרבה כדי לתמוך בבריאות ליבך; הם עשויים גם לפעול לשמירה על בריאות העיניים על ידי הפחתת הסיכון להתנוונות מקולרית וקטרקט.
חומצה פנולית: חומצה פנולית נוספת אנטי דלקתית חזקה נחשבת כמפחיתה את הסיכון לחלות במחלות לב או סרטן.
דלקת כרונית היא גורם כמעט בכל מחלה המוכרת לאדם, ולכן תזונה עשירה במזונות נוגדי חמצון עוברת דרך ארוכה לקראת שמירה על בריאותך הכללית. תאריכים הם אוכל כזה.

4. ירידה נפשית איטית יותר הקשורה לגיל


הזמן להגן על מוחכם מפני פגעי הירידה הנפשית הקשורה להזדקנות הוא עכשיו. עכשיו. יש המון דרכים לאתגר את המוח שלך ולשמור עליו חד, אך כולן מסתמכות על תזונה נכונה לשמירה על מסלול ברור במוח. נמצא כי תאריכים מורידים סמנים דלקתיים בחומר האפור שלך הקשורים לשיעורים גבוהים יותר של אלצהיימר.

היו גם מחקרים בבעלי חיים המצביעים על תאריכים שיש פוטנציאל למנוע היווצרות של לוחות חלבון עמילואיד בטא במוח. כאשר נוצרים לוחות אלה הם משבשים את התקשורת בין תאי המוח וגורמים לתאים למות בקצב מהיר יותר. מחקרים אחרים בבעלי חיים גילו כי עכברים שהזינו תזונה כולל תאריכים היו בעלי יכולת למידה טובה יותר, זיכרון ארוך יותר והתנהגויות פחות קשורות בחרדה.

5. פחות הסתמכות על סוכר לבן


צריכת יתר של סוכר היא משבר בריאותי חמור שלדעת הרופאים מזין את מגפת ההשמנה. סוכרים מזוקקים ארוזים לכל כך הרבה מאכלים, תחת כל כך הרבה שמות שונים, שאפילו אנשים שמנסים לאכול בצורה בריאה יותר עלולים ליפול קורבן לזה. אם אתה מחויב באמת להפחית את צריכת הסוכר שלך, עדיף לאכול ארוחות ביתיות כמעט באופן בלעדי.

לשם כך, תמרים הם תחליף מצוין לסוכר. אכילתם שלמים זה פינוק מתוק נחמד, אך ניתן גם להחליף תמרים לסוכר בהרבה מתכונים. פשוט מערבבים תמרים ומים בבלנדר עד לקבלת עיסה. לאחר מכן ניתן להחליף את העיסה 1: 1 לסוכר בכל מה שאתה אופה. בעוד שעיסה תמרים עשירה בקלוריות למדי, היא מכילה סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון – דבר שסוכר לבן מזוקק אינו.

סיכום
תאריכים הם תוספת מצוינת לתזונה היומית שלך. מכיוון שהם עתירי קלוריות, אנו ממליצים לדבוק בכ- 2 ליום. למרבה המזל, זה מספיק כדי לקצור את היתרונות הבריאותיים הניכרים. החומרים התזונתיים, הסיבים והנוגדי חמצון הופכים תאריכים לטיפול אחד שלא תצטרך לחוש אשמה כלפיו.

אז קוצצים אותם לסלטים או שיבולת שועל, השתמשו בעיסה תמרים במקום בסוכר בעוגיות האלה, או סתם חטיפו בתמרים שלמים. התוצאה תהיה גוף ונפש בריאים יותר, כמו גם האנרגיה המתמשכת שאתה זקוק לה בכוח במהלך היום שלך. אז למה אתה מחכה? ישנם 3,000 סוגים לבחירה!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close