SYMPTOMS

אכלו ספירולינה כל יום כדי לראות את 7 הדברים האלה שקורים לגופכם

בכל הרעש סביב תוספי תזונה, זה יכול להיות קשה להפריד בין העובדות לבין ההייפ. לפעמים דבר מסוים יהיה פופולרי מאוד במשך כמה חודשים ואז פשוט יימוג מהתודעה הציבורית. פעמים אחרות, תוספי מזון שחשבנו שהם בטוחים, מסתבר שהם הכל פרט.

עם זאת, אנו יודעים שתזונה עשירה בחומרים מזינים חיוניים ונוגדי חמצון עוברת דרך ארוכה לקראת הפחתת הסיכון שלך לפתח אחת משלושת המחלות הגדולות הקשורות לתזונה: סרטן, סוכרת ומחלות לב. כמובן שיש יותר סיכון כללי מאשר דיאטה בלבד, אבל מה שאנו אוכלים הוא אחד הדברים היחידים שאנו יכולים לשלוט בכל הקשור לבריאות.
תוספי מזון יכולים להקל על קבלת מספיק תזונה בתזונה היומית שלך. בחירה נהדרת אחת, שזולה בחומרים מזינים ונוגדי חמצון, היא ספירולינה. יש לו פופולריות שנבדקה זמן ומשתמשים מצאו בעקביות שספירולינה עושה פלאים לגוף. אבל כמו כל דבר, יש סיכונים הכרוכים בכך, וספירולינה לא מומלצת לכולם. הישארו איתנו כשאנחנו חופרים בנפלאות ובאזהרות סביב תוספי ספירולינה.

1. הגנה מפני מחלות


נוגדי חמצון מגנים על התאים שלך ועל ה- DNA שלך מפני נזק חמצוני הנגרם על ידי רדיקלים חופשיים. נזק חמצוני, בתורו, גורם לדלקת כרונית ויוצר סביבה בשלה להתפשטות המחלה. לספירולינה שפע של נוגדי חמצון לקשירה ברדיקלים חופשיים ולנטרולם לפני שהם יכולים לגרום לדלקת כרונית זו.

נוגד החמצון הפעיל העיקרי בספירולינה נקרא phycocyanin. נוגד חמצון זה הוא גם מה שמעניק לספירולינה את צבעה הכחול-ירוק הייחודי. מעבר ללחימה ברדיקלים חופשיים, הוכח כי הפיקוצינין מעכב ייצור מולקולות מסוימות המסמנות לגוף לעורר דלקת.

2. הורידו את רמות ה- LDL והטריגליצריד “הרע”

כולסטרול גבוה הוא אחד הגורמים הגדולים ביותר במחלות לב, ומחלות לב הן הגורם המוביל בעולם למוות. אם אובחנתם ככולסטרול גבוה, חשוב להוריד את רמת ה- LDL, או ה”רע ”, כולסטרול. עליכם לשים לב גם לרמת הטריגליצרידים שלכם, שהם סוג שומן מסוכן הנמצא בדם.

מחקרים מרובים על ההשפעות של ספירולינה הראו שהוא יכול למעשה להוריד את הכולסטרול הרע והטריגליצרידים, ובמקביל להעלות את הכולסטרול הטוב, או HDL. בשני מחקרים, כמות הספירולינה שניתנה הייתה נמוכה כמו 1-2 גרם ליום, אך אחרים השתמשו במינונים שבין 4.5-8 גרם ליום. כולם הראו תוצאות חיוביות ברמות הכולסטרול.

3. סיכון נמוך יותר לסרטן, בעיקר סרטן הפה

תזונה עשירה בנוגדי חמצון, ללא קשר למקורם, תקנה תמיד הגנה מסוימת מפני סרטן. אבל ספירולינה בפרט עשויה להרחיק לכת. מחקרים מראים כי ספירולינה יעילה במיוחד נגד סרטן הפה. במחקר שנערך בקרב אנשים עם נגעים טרום סרטניים בפה, גרם של ספירולינה בלבד ליום גרם להיעלמות הנגעים אצל 45% מהקבוצה הפעילה. לשם השוואה, רק 7% מקבוצת הביקורת ראו שהנגעים שלהם נפתרים. מעניין, כאשר האנשים שהנגעים שלהם נעלמו הפסיקו לקחת ספירולינה, כמעט מחציתם חזרו במהלך השנה הבאה.

ספירולינה עשויה למעשה להיטיב להפיל נגעים טרום סרטניים מאשר תרופות. מחקר אחד בפרט מצא כי גרם אחד ממנו ביום הביא לשיפור גדול יותר מאשר התרופה המשמשת לרוב למטרה זו, המכונה Pentoxyfilline.

4. אין יותר אלרגיות סביבתיות

אלרגיות סביבתיות או עונתיות, הידועות טכנית בשם נזלת אלרגית, יכולות לגרום לאדם לאי נוחות. דלקת במעברים באף עלולה לגרום לגודש, להשפיע על הנשימה ולגרום לאף ולגרון שלך להרגיש מגרד. הטריגרים הנפוצים הם אבקה, שיער של בעלי חיים ואבק – את כל אלה קשה להימנע.

תרופות לאלרגיה ל- OTC פועלות להקלה על הסימפטומים, אך הן מגיעות עם תופעות לוואי משל עצמן, כולל צנחת, יובש בפה וכאבי ראש. אם אתה סובל מאלרגיה, נסה במקום זאת ספירולינה! במחקר בו השתתפו 127 אנשים עם נזלת אלרגית, נטילת 2 גרם ליום הפחיתה משמעותית את הסימפטומים של התעטשויות, גודש, גירוד ונזלת לרוחב הלוח.

5. רמות סוכר בדם מבוקרות


סוכר בדם שאינו מוסדר הוא סוכרת סוג 2. צריכת יותר מדי סוכר על בסיס יומי מגדירה את השתלשלות האירועים המובילה בסופו של דבר לאבחנה זו, אך רבים מאיתנו קיימים במצב טרום סוכרתי מבלי שאנו אפילו יודעים זאת. הוספת ספירולינה למשטר היומי שלך יכולה לעזור להחזיר את האיזון למקום בטוח יותר.

במחקרים שנערכו על אנשים עם סוכרת מסוג 2, 2 גרם ספירולינה בכל יום לא רק שהפחיתו את רמות הסוכר בדם, אלא גם הורידו את הסמן לנזק שנגרם כתוצאה מסוכר גבוה בדם באופן קבוע, המכונה HbA1c, באחוז שלם. למרות שזה אולי לא נשמע כמו הרבה, מומחים מסכימים כי זה מספיק כדי להפחית את הסיכון למוות כתוצאה מסיבוכים סוכרתיים ב- 21%.

6. שיפור כוח שריר וסיבולת


בואו נודה בזה: במשחק הכושר, אנו יכולים להשתמש בכל העזרה שנוכל לקבל. מעבר לכל היתרונות הבריאותיים האחרים, ספירולינה יכולה גם לסייע לך לשמור על כוח חזק על ידי הפחתת עייפות השרירים הקשורה לאימון. אם אתה אחד מאותם אנשים שרוצים להתאמן יותר אבל שונא כמה יכול להיות תרגיל לא נוח ומתיש, אתה בהחלט תרצה לנסות להוסיף ספירולינה לשגרה היומית שלך.

זה עובד מכיוון שעייפות השרירים הנגרמת על ידי אימון נובעת מנזק חמצוני. למזונות צמחיים מסוימים, כולל ספירולינה, יש תכונות נוגדות חמצון הפועלות למזעור נזק זה. שני מחקרים נפרדים בקרב ספורטאים גילו כי ספירולינה הגדילה משמעותית את הזמן שלקח למשתתפים להתעייף.

7. מומים הרסיים ומומים מולדים


לכל הטוב שהספירולינה יכולה לעשות בגוף, זה לא מומלץ לנשים בהיריון או מיניקות. מחקרים מראים כי נטילת ספירולינה בזמן ההריון יכולה להוביל לרמות סידן גבוהות מדי בעובר, מה שעלול לגרום לתינוק להתקפים לאחר הלידה. עדיף להימנע מכל תוספי אצות בזמן ההריון או ההנקה.

חשוב גם לבדוק את בטיחות תוסף הספירולינה שלך. מעבדות פחות מכובדות אינן מכבידות את המוצר שלהן לבדיקות עצמאיות, ותוספי הספירולינה שלהן נמצאו כמכילות רמות מסוכנות של מתכות כבדות כמו עופרת, כספית וארסן. כדי להיות בטוחים, בחר מותג עם הסמכה של בדיקות עצמאיות על התווית. ההסמכה צריכה להכיל קבוצה של מספרים ייחודיים שבהם תוכלו להשתמש כדי לאמת תוצאות במעבדה.

סיכום
ספירולינה היא למעשה סוג של ציאנובקטריה, המכונה יותר אצות כחולות-ירוקות. זה לא נשמע כאילו זה צריך להיות בריא, אבל זה באמת! על ידי הוספת 1-2 גרם בלבד לתזונה שלך בכל יום, אתה יכול להוריד את הסיכון שלך למחלות לב על ידי שיפור לחץ הדם והורדת רמות הכולסטרול הרע. הסיכון שלך לסוכרת יורד עם שליטה טובה יותר ברמת הסוכר בדם. והיכולת הנוגדת חמצון של ספירולינה מורידה את הסיכון לחלות בסרטן ומסייעת לשמור על סיבולת לאורך כל פעילויותיך היומיומיות.

כל עוד אתה מקבל את שלך ממותג מהימן ואינך בהריון או מניקה כרגע, תגלה שלקיחת ספירולינה בהחלט שווה את ההשקעה. זה ישלם דיבידנדים אדירים מבחינת הבריאות שלך, ואתה שווה לחלוטין את זה.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close