DEADLY FOODS

אכלו יותר מדי אגוזים וזרעים וזה יכול לקרות

הרבה אומרים בתקשורת כרגע על הערך הבריאותי של אגוזים וזרעים. אכילתם חשובה שעושה הכל כדי לעזור לך לרדת במשקל כדי להגן עליך מפני סרטן. כעת, נכון שלאגוזים וזרעים יש צפיפות גבוהה של ויטמינים ומינרלים קריטיים. ולמרות שהם עשירים מאוד בשומן, זה בעיקר שומן בלתי רווי בריא שיכול למעשה לעזור להוריד את רמת הכולסטרול שלך ולהילחם במחלות לב.

עם זאת, בהחלט יכול להיות דבר טוב מדי כשמדובר בזרעים ואגוזים, ורמה זו ניגשת בקלות רבה ויותר ממנה. ההשפעות של הפניית יתר אינן נוחות בטווח הקצר ומסוכנות לחלוטין לטווח הארוך. בואו נסתכל על מה שקורה. חלקם שוללים את עצם הסיבה שבחרתם לאכול אגוזים וזרעים מלכתחילה!

עלייה במשקל

הרבה מחקרים מראים שאכילת אגוזים וזרעים יכולים לעזור לכם לרדת במשקל. וזה יכול – אבל רק בכמויות מוגבלות מאוד ובשילוב עם משטר דיאטה ופעילות גופנית. האגוזים במיוחד עתירים בשומן, ולמרות שרוב השומן הזה אינו רווי, הוא עדיין מייצג עומס קלוריות גבוה. אם תאכל יותר מדי אגוזים, בוודאי תרוויחו ולא תאבד קילוגרמים.

אם אתה מתכנן להוסיף אגוזים או זרעים לתוכנית הרזיה שלך, חשוב לפצות על ידי הקטנת מספר הקלוריות שאתה אוכל במקום אחר. זה לא אחד מאותם חטיפים בריאים שאפשר לשכוח שאכלתם בלי להתעסק בתזונה.

לחץ דם גבוה

במקרה זה, זה תלוי איך אתם אוכלים את האגוזים והזרעים שלכם. אם הם גולמיים ולא מלוחים, הם יכולים להעלות על הדעת בהורדת לחץ הדם שלך. עם זאת, רובם מגיעים למלח כדי לשפר את טעמם. רבים מאיתנו כבר אוכלים יותר מדי מלח, אשר בדרך כלל עובד בשותפות עם אשלגן כדי לווסת את מאזן הנוזלים בגופנו. כאשר אותו איזון קריטי אינו פעיל, הוא מעלה את לחץ הדם.

עדיף לאכול זנים לא מלוחים, אך אם אתם נזהרים אחרת בצריכת הנתרן שלכם, תוכלו לרמות מעט על ידי בחירת אגוזים או זרעים לא מלוחים ולהוסיף מעט מעט מלח בבית. זה בטוח להיות פחות מהמוצר הארוז. אסטרטגיה נהדרת נוספת היא לטעום את הזרעים או האגוזים שלכם בעשבי תיבול כמו תיבול איטלקי או אבקת צ’ילי כדי להוסיף טעם ללא נתרן.

בעיות במערכת העיכול

ישנם כמה אלמנטים באגוזים וזרעים המשפיעים לרעה על העיכול שלך. בתור התחלה, תכולת השומן עלולה להוביל לשלשול. הסיבים הגבוהים עשויים לתרום גם למצב זה, או אחרת ליצור הרבה נפיחות וגז. עם זאת, לאגוזים וזרעים יש גם מנגנון הגנה המקשה עליהם מאוד על העיכול.

תרכובות מסוימות, ובמיוחד חומצה פיטית וטנין, מאפשרות לזרעים ואגוזים לעבור במערכת של בעלי חיים יחסית ללא עיכול. זה נותן לזרעים את הסיכוי הגדול ביותר לשרוד כדי לנבוט בסופו של דבר. זה עלול גם לגרום לאוכל, במקרה זה אתה, להיות לא נוח.

ספיגת תזונה לקויה

חומצה פיטית, מעבר להפעלת לחץ על מערכת העיכול שלך, יכולה למעשה להגביל את יכולתו של גופך לספוג חומרים מזינים אחרים. מכיוון שבני אדם אינם יכולים לעכל אותה, החומצה הפיטית נותרה חופשית להיקשר עם מינרלים כמו ברזל, מגנזיום ואבץ ולמנוע מאיתנו להשתמש בהם. מחקרים מראים שגופנו יכול לספוג עד 20% יותר אבץ ו -60% יותר מגנזיום מהמזון כאשר חומצה פיטית אינה קיימת.

למרבה המזל, חומצה פיטית לא מדליקה מינרלים אלה מגופנו, אך היא “גונבת” אותם מארוחות בתהליך העיכול. ידוע גם שהוא מפריע לעצם האנזימים המשמשים לעיכול המזון. דוגמאות לכך כוללות פפסין המשמש לפירוק חלבונים בקיבה, ועמילז, שממיר את העמילן לדלק. חומצה פיטית יכולה גם לעכב את השימוש באנזים טריפסין, הכרחי לעיכול חלבון במעי הדק.

לא מאזן רמות אומגה 6 ואומגה 3

למען ההגינות, לרובנו יש כבר רמות לא מאוזנות של אומגה 3 לאומגה 6. האחרון נמצא בשמני בישול, מזון מעובד, כן, אגוזים וזרעים. הראשון מכיל גם אגוזים וזרעים כמו גם סוגים רבים של דגים. גם אומגה 3 וגם אומגה 6 מסווגים כחומצות שומן חיוניות, כלומר הגוף שלנו לא מייצר אותן באופן טבעי ויש לקבל מהתזונה שלנו.

כדי להשתמש בהם בצורה אופטימלית, אנו זקוקים לאומגה 6 הרבה פחות מאשר אומגה 3. לרוע המזל, התזונה האמריקאית הטיפוסית מכילה פי 10 עד 25X מהכמות הנחוצה של אומגה 6. זה יכול לחסום את ספיגתנו של אומגה 3 כמו גם להעלות את לחץ הדם, להקל על קרישי דם שיכולים להיות קטלניים ולגרום לגוף לשמור על מים. אומגה 3 ידועים גם כנוגדי דלקת, מה שעלול למנוע מחלות, ואילו אומגה 6 היא דלקתית פרו, שמייצרת סביבה אידיאלית למחלות לפרוח.

מסקנה: בקרת חלקים היא המפתח

הדבר המסובך בזרעים ואגוזים הוא שהם בריאים מאוד במינון הנכון, אך להפך, אם מפריחים יתר על המידה. יש כמה ג’אנק-אוכל טהור שנוכל להמליץ ​​עליו בקלות להימנע מכולם ביחד, כמו ארוחות מעובדות מהמכולת

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close