DEADLY FOODS

אכילת 11 המזונות האלה עלולה להוביל למוות פתאומי

יש הרבה מאמרים שם על המזונות שיכולים להרוג אותך לאט, אבל מה עם אלה שיכולים לסיים את הכל כהרף עין?
מנות אקזוטיות מסוימות כמו דגי נפוח ופטריות בר ידועות במצבים של אכילת אוכל. אך יתכן שתופתעו להבין בכמה מאכלים הנצרכים בדרך כלל יש אלמנטים שהם רעילים סופר, או שהם יכולים להיות מסוכנים על סמך אופן הכנתם.

זרעי פירות ובורות

לפירות הכוללים תפוחים, דובדבנים, אפרסק, ומשמש יש סוג של מימן ציאניד הנקרא חומצה פרוסית בזרעים או בבורות שלהם.
כמובן, אנשים בדרך כלל לא אוכלים את החלק הזה של הפרי, אבל כמה רוצחים נחושים ניסו להתנקש באמצעות זרעי תפוחים נטועים. עם זאת, זה לא כלי נשק נוח במיוחד, מכיוון שהקורבן יצטרך לאכול לפחות כוס מחומר האדמה כדי למות.

ריבס

המרכיב המסוכן של ריבס הוא העלים, המכילים חומצה אוקסלית. זהו תרכובת הידועה כגורמת לאבנים בכליות. יהיה עליכם לאכול בערך 11 קילו עלי ריבס בכדי לסגור את הכליות לחלוטין, אך זכרו שאבן אחת של הכליות יכולה להרגיש כמו גיהינום עלי אדמות.
מכיוון שרק העלים באמת מסוכנים, כדאי בכל מקרה לאכול ריבס – הוא מכיל הרבה מגנזיום בתוספת מנגן, סיבים תזונתיים, סידן, אשלגן, ויטמין C וויטמין K.

אגוז מוסקט

אגוז מוסקט הוא הזוי, אך תחליא מאוד לפני שתספיק לאכול מספיק כדי להתחיל לשלול. זו הסיבה שרוב בני הנוער ניסו זאת פעם אחת בלבד.
אכילה של 0.2 גרם אגוז מוסקט בישיבה אחת עלולה לגרום לעוויתות, 0.3 גרם עשויה להוביל להתקפים.
לשני הדברים האלה יש פוטנציאל להיות קטלני. כנראה שההזיות אפילו לא מהנות – מנת יתר של אגוז מוסקט גורמת למשהו המכונה “פסיכוזה של אגוז מוסקט”, שמכה בסובלים מתחושה של אבדון מתקרב וצמא שלא ניתן להרוות אותו.

תפוחי אדמה

הגליקו-אלקלואידים הנמצאים בעלים, גבעולים ונבטים של תפוחי אדמה יכולים לגרום לכאבי ראש מבולבלים, התכווצויות ושלשולים, או אפילו תרדמת ומוות.
הם גם מה שנותן תפוחי אדמה מזדקנים גוון ירקרק. רק 3-6 מ”ג של גליקו-אלקלואידים לקיל”ג משקל גוף עשויים להיות קטלניים, ולכן חשוב מאוד להימנע מאכילת תפוחי אדמה שנבטו או שהפכו לירוקים מתחת לעור. תפוחי אדמה מחזיקים מעמד זמן רב יותר כאשר הם לא שומרים על אור השמש; הקפד לאחסן אותם במקום חשוך.

שקדים

שקדים הם רק מסוכנים אם אתם אוכלים מהסוג הלא נכון. שקדים מתוקים הם חטיף בריא במתינות, אך שקדים מרירים מכילים רמות גבוהות של ציאניד מימן.
אפילו אם אתה חופר את הטעם, פשוט לא שווה להתעסק עם שקדים מרירים גולמיים. רק 7-10 מהם עלולים לגרום למבוגר להיות חולה באורח קשה ולרצוח ילד. עם זאת, שקדים מרים הם מהסוג שנעשה לתמצית, וזה בטוח בגלל עיבודו.

דבש לא מפוסטר

דבש לא מפוסטר, או גולמי, עלול להיות מסוכן אם הוא מכיל גרנוטוקסין. זה מתרחש כאשר הדבורים מאביקים צמחים הנושאים אותו. פיסטור מפחית את רמות האפרואנוטוקסין לטווח בטוח, אך דבש שאינו מעובד בדרך זו הוא מסוכן.
כף אחת בלבד של גרנואוטוקסין מרוכז יכולה לגרום לסחרחורת, חולשה, הזעה והקאות במשך למעלה מ- 24 שעות. יותר מזה נכנס לטריטוריה קטלנית, במיוחד אצל אנשים שכבר חסרי חיסון.

עגבניות

הפירות הטעימים של העגבנייה הם אחד המזונות הנאכלים ביותר בעולם. זה מופיע בשלל רטבים ותבלינים, והוא נהנה גם הוא חתוך או חתוך לקוביות בכל מיני כלים. עם זאת, הגבעולים והעלים של העגבניות מכילים רעלים אלקלי.
אם כי תצטרך לאכול המון עלי עגבניות כדי למות בפועל, אפילו כמויות קטנות יותר עלולות לגרום לקערת בטן קשה, ומי יש זמן לזה?

טונה

דגי טונה נוטים לספוג כספית, שיכולה אז להצטבר בגופם של אנשים שאוכלים הרבה ממנו. כספית עלולה לפגוע קשה בכליות שלך, או לנסוע למוחך ולגרום לסימני אי שפיות.
עם התפתחותו בגוף, כספית יכולה לעורר כל מיני מחלות, כולל קטלניות. כך שבעוד מנות טונה אחת או שתיים לא יביאו לך מתה במקום, צריכה קבועה יכולה להתגבר לרמות שיצליחו להצליף את הסערה המושלמת בתוכך.

קסאבה

קסאבה היא שורש שיש להכין אותו נכון כדי להיות בטוח. אוכלים אותו לא מבושל, הוא יכול לספק מנה קטלנית של מימן ציאניד. כדי להבטיח זאת, מקלפים ופורסים קסאבה ואז אופים, צולים או מטגנים אותה עד לבישול ברור.
זכור להשליך מייד גם את מי הבישול. שימו לב שיש שני סוגים של קסבה, מרירים ומתוקים. הגרסה המרה מסוכנת פי 50 יותר לפני הבישול, אז היצמד עם המתוק כדי להיות בצד הבטוח.

קשיו


קשיו גולמיים מכילים אורושיול, שהוא חומר כימי המצוי בקיסוס הרעל, ויכול לגרום לתגובות אלרגיות קטלניות אצל אנשים מסוימים. שים לב שהקשיו שאתה מוצא בשוק שכותרתו גלם אינם ממש. הם מאודו כדי להסיר את האורושיול.
זוהי הבחנה חשובה שאמורה למנוע ממך לתפוס קשיו גולמי באמת מהעץ לאכול.

זקנים

סמלים הם טעימים והפירות שלהם משמשים בדרך כלל ביינות, ריבות וג’לי. עם זאת העלים, הזרעים והענפים שלהם מכילים גליקוזיד, סוג של ציאניד. הפרי, אם נאכל בוסר, יכול גם לגרום לך להיות חולה.
צריכה מרובה של גליקוזיד עלולה להוביל להקאות ושלשולים, או אפילו לתרדמת. אתה תרצה לוודא שמי שהכין את הריבה, מזג את היין או טפטף את התה שלך ידע להתאמץ מהזרעים.
במקרה של המזונות ברשימה שלנו, הכנה, עיבוד והבשלה מתאימה משמעות ההבדל בין ארוחה טעימה ללילה בבית החולים.
אם יתמזל מזלך, החלקה אחת לא תהרוג אותך, אבל לבלבל יותר מדי מחסור במזונות האלה יש פוטנציאל לסיים את חייך בצורה מפתיעה ובלתי צפויה. אכלו בטוחים, חברים!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close